Број 2992  петок, 22 мај 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Екстерните тестови го чекаат „Службен весник“

Уште една тужба од ЕЛЕМ против ЕВН

Груевски мисли дека ќе го добиеме процесот во Вашингтон. „Електрани“ сега бара 20 милиони евра од ЕВН
Името „Северна“, Грција се двоуми за јазикот

Во Париз се пишува дека шансите да се заврши спорот за името сега се реални
Колку чини еден пратенички трансфер?

Пратеничката група на ДПА се преполови. Тачи се пожали дека ДПА нема пари да поткупува пратеници
ИНТЕРВЈУ
Исо Руси, претседател на Хелсиншки комитет
Во Собранието се фалсификуваше гласање
Никој веќе не сака да штеди во денари
Студентите бараат бесплатно образование
Овации за Џозеф Бајден во Косово
Најди! во Утрински
Анкета
Да ли сте за веронаука во училиштата?:
да
не
Вкупно 12358 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Билјана Јовановска
Си велам...
Ерол Ризаов
Поглед
Снежана Калабакова
Мислења
Исмет Рамадани
Мислења
Џон Делури

Папата дозволи исповед преку Интернет
Втора страница
Verbatim
Возови без локомотиви
Името „Северна“, Грција се двоуми за јазикот
На прво место
Колку чини еден пратенички трансфер?
Во Собранието се фалсификуваше гласање
Екстерните тестови го чекаат „Службен весник“
Студентите бараат бесплатно образование
Автономијата на ДУТ била загрозена
Политика
Вла��ата не' критикува грубо и несмасно
Филимена Маневска останува недопирлива!
Штипските советници се скараа
Уште една тужба од ЕЛЕМ против ЕВН
Кумановски стечајци ќе постават шатор пред Владата
Синдикат на одбраната- Законот за мировниците е добар
Владата доби уште еден портпарол
Груевски - Ахмети- Не е разговарано за реконструкција
Македонија
Војна за платите во здравството
Угостителите во Охрид се' уште тактизираат со цените
Тест и за пластиката на сетовите за инфузија
„Домијада 2009“ од денеска во Охрид
Отстранета последната пречка за сопственоста на Топилница
„Лукоил“ отвори бензинска пумпа во Велес
Економија
Властите уште го заобиколуваат аранжманот со ММФ
Изгор цените на пазарите деновиве почнаа да се ладат
Никој веќе не сака да штеди во денари
Како да се наплати она што досега беше бесплатно
Албанија со инвестиции на Охридско Езеро
Обврзниците го кренаа берзанскиот промет
„Адинг“ отвора погон во Бугарија
Производството на дрва преполовено
Се продава државна земја за бензинска
Хроника
Ученици си играат мајтап со професорите на Интернет-сајтови
Турист тешко повреден по пад од карпа кај Матка
Регистрирале возила со фалс документи
Скопјанец ограбувал камиони и автомобили
Скопјанец почина при тепачка со внукот
Никако да започне судењето за убиството во Ореше
Едиторијал
Eкспериментални глувци
Анализа
Власта во романтична идила
Мислења
Повторна посета на плоштадот „Тјенанмен“
Дипломатија со и без вратоврска
Скопје
Отворена нова спортска сала во Бутел
Ќе се отстрануваат хаварисани возила
Граѓаните ја плаќаат струјата што ја трошат светлечките билборди
Нова боја на оградата на „Гоце Делчев“
Застој во изградбата на булеварските жардиниери
Забава
„Плави оркестар“ е балкански феномен
Навредлива шега за Филипинките
Загрижена за здравјето на своите неродени близнаци
Кан ги носи 3Д-очилата во европските кина
Четврт век инструктори по квалитетна музика
Добра и лоша вест
Писма
Свет
Папата дозволи исповед преку Интернет
Шерпас го освои Монт Еверест по 19. пат
Ториевците бараат предвремени избори во Британија
Уапсени „бомбаши“ во Њујорк
Овации за Џозеф Бајден во Косово
Хорор во католичките институции во Ирска
Расте бројот на атеистите во Германија
Со бомби влегол во Претседателството на Србија
Ам��ести интернешенел- Армијата уби стотици во Нигерија
Бомбаш-самоубиец уби 19 лица во Ирак
Доселеници поставиле див контролен пункт во Израел
Тимошенко ќе се кандидира за претседател
Демократите ги туркаат САД во социјализам
Сенатот гласаше против затворањето на Гвантанамо
Источно - европејците ја напуштаат Британија
Култура
Изложбата на Дали ќе дојде од Плзењ
Свечено отворање на дигиталната библиотека на Македонија
„Малиот битолски монмартр“ на вересија
Сентиментална димензија на албумот „Амам“
Борис Ноневски прогласен за витез на уметностите на Франција
„Ангели и демони“ од денеска во кината во „Рамстор“
Поголеми авторски хонорари за писателите
Танцовиот ансамбл на руското МВР во Скопје
„Травијата“ на „Мајски оперски вечери“
Промовирани хаику-пораки од Бистрица Миркуловска
Спорт
Карлсен се израмни со Широв во Софија
За Шахтјор последниот пехар од Купот на УЕФА
Вардар про и ��орче Петров ги добија шампионските пехари и медали
Фудбалски вести
Кавендиш победник на 11. етапа
Таневски со Куп-трофејот со Лех го заокружи успехот на интернационалците
Раиконен верен на Ферари дури и ако излезат од Ф1
Еклстоун не гледа брзо решение на Ф1-кризата
Русевски меѓу осумтемина во Стара Загора
Холифилд најави борба за петта титула
Кугларите четврт-финалисти на СП
Орландо ги сопре коњаниците на Кливленд