Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
17.07.2012, 15:52
Комплетот билети за ЕП во Србија од 13 до 172 евраРакометниот сојуз на Србија ги соопшти цените за влезниците за Европското првенство за жени што ќе се одржи во декември оваа година

Комплетот за целата прелиминарна фаза ќе чини од 1.500 динари до 12.000 динари или од околу 13 евра до 104 евра. Билетите за втората фаза на шампионатот ќе се продаваат од 2.000 динари до 18.000 динари или преведено во евра од 17,2 до 155. Парчето хартија за нокаут-фазата (полуфинале, финале и меч за трето место) вреди од 2.500 динари до 20.000 динари или од 21,5 евро до 172,4 евра.

Европското првенство ќе се одржи од 4 до 16 декември. Натпреварите ќе се играат во четири града - Белград, Нови Сад, Вршац и Ниш. Во него ќе учествува и репрезентацијата на Македонија која ќе игра во групата Б (Ниш) заедно со Шведска, Франција и Данска. Групата А ја сочинуваат Норвешка, Украина, Србија и Чешка, во групата Ц ќе се пресметаат Хрватска, Германија, Унгарија и Шпанија и во групата Д ждрепката ги смести Романија, Црна Гора, Русија и Исланд.Статијата е прочитана 384 пати.

Испрати коментарРенова поразена од Гомел со 0
Металург со два голa негатива се враќа од Полска
Олимпиското злато вреди 620 долари
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Ракометарите повторно во група против Данска
Ренова сака чиста мрежа со Гомел
Металург по гол во Хоржов
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Комплетирано второто квалификациско коло од Лигата на шампиони
Репрезентацијата до 16 години почнува со настапите во Букурешт
Нов пораз на младите македонски кошаркари
(ВИДЕО+ФОТО) Вардар прокоцка победа кај БАТЕ во 120 секунди
Штрајк на таксистите во Лондон
Грент Хил во ЛА Клиперс
Олимпискиот факел од утре во Лондон
Џереми Лин и официјално нов играч на Хјустон
Дејвид Бекам му ја исполни желбата на болен обожавател
Франк Шлек допингуван и исфрлен од Тур де Франс
Вардар без бело знаме во Борисов
Ибрахимовиќ потпиша за Пари Сен Жермен
Венлок маскота на Игрите во Лондон
Меси, Роналдо и анонимниот Дејвис во трка за најдобар играч во Европа
Американски и австралиски олимпијци се „загубиле“ во Лондон
Добредојде за првите олимпијци
Блатер се сомнева дека СП 2006 било купено

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР
Брајант не може да замисли да не освои злато
Трудница на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | По��итика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |