Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Црвенковски демантира дека шверцувал нафта

Работно лето на СДСМ во Неготино, промовиран кандидатот за градоначалник, Силвана Филипова...

Студентите во „Стив“ добиваат нов дом

Владата најави реконструкција на 132 училишта, за што се обезбедени 15 милиони евра...

Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо

Властите соопштија дека се декативирани сите смртоносни материјали во станот на 24-годишниот Џејмс Холмс, кој вчера уби 12 лица, а рани 59...

Вести
Студентите во „Стив“ добиваат нов дом
Владата најави реконструкција на 132 училишта, за што се обезбедени 15 милиони евра
Руперт Мардок се повлече од директорската функција во „Њуз Интернешнл“
Повлекувањето на Мардок се поврзува со одлуката на „Њуз Корпорејшн“ за поделба на медиумската империја на две ...
Норвешка ја одбележува годишнината од масакарот на островот Утоја
На 22 јули 2011 година во младински камп на островот Утоја, Андерс Брејвик уби 69, а рани 60 лица...
Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо
Властите соопштија дека се декативирани сите смртоносни материјали во станот на 24-годишниот Џејмс Холмс, кој вчера...
Повредени полицајци во излетано возило
Бан Ки-мун ја почна балканската турнеја од Хрватска
Александар Петрески ќе бара трет мандат за градоначалник на Охрид
Земјоделците ќе ги легализираат своите трактори и механизација
Пожарот во Мариово трет ден активен
Груевски со децата летувалци: Душата ми се исполни
Моторциклист загина во Тетово
Десет лица загинаа во поплавите во Пекинг
Кандидатот на владејачката партија победи на претседателските избори во Индија
Филе: Скопје се менува, нека гледа Атина
Интерпол ќе го истражува нападот во Бургас
 
Магазин
Почнаа подготовките за „Крушево - етноград“
Свеченото отворање на манифестацијата е закажано за 26 јули пред споменикот „Илинден“
Џајковски настапи на најголемиот фестивал во Франција
Кирил вчера настапи на третиот фестивалски ден, кој имаше 70.000 посетители, и веднаш пред култниот Стинг и француските ...
На „Стоби 2012“ изведена претставата „Одбраната на Сократ“
Cиноќа беше изведена претставата „Одбраната на Сократ‘‘ според делото на Платон, а во режија на Дритеро Касапи и Дино Му...
Богатство од 38 милиони долари „исплива“ од морското дно
По 62 години минати на морското дно 38 милиони долари вредното богатство беше пронајдено во близина на ирскиот брег...
„Зa Mакедонцките работи“ на Ми��ирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис...
Спорт
Алонсо ја освои Големата награда на Германија
Веднаш по Алонсо целта ја минаа Фетел од „Ред Бул“ со 3,7 секунди заостанување и Џенсон Батон (Мекларен Мерцедес) со 6,9 секунди заостанување
Билетите за БАТЕ Борисов како алва
Продажба почна во саботата и за час „пламнаа“ две третини од капацитетот на националната арена „Филип Втори“...
Интер го освои „Тим купот“
На стадионот „Сан Никола“ во Бари, „нероазурите“ прво го добија Јувентус со 1:0, а потоа го совладаа и градскиот ривал М...
Пандев стрелаше против Баерн
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација беше стрелец за неаполитанците во победата со 3:2 во подготвителниот ...
Ренова ќе го пропушти Ливерпул, Металург со Плзен
Ренова доби нова причина да жали поради лошиот резултат во првиот меч со Гомел...
Омерагиќ и Ѓорѓиоски во претседателска трка
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Грмотевици

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3930, 14.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Златен јубилеј на „Галичка свадба“
На Петровденските галички свадби доаѓале печалбарите да се оженат со саканата или, пак, да ја пронајдат својата љубов...
Таинствената придружничка на севернокорејскиот водач
Разузнавачките служби сметаат дека парот се познава уште од тинејџерските денови, а нивната врска почнала пред десет год...
Сцена за двете дами од Ризови
Како млада, енергична и штотуку дипломирана актерка, Магдалена Ризова –Черних пред 18 години ги имаше сите аргументи да ...
Научниците наспроти глобалното затоп��ување
Ги бојат чевлите за да бидат како „Лубутен“
Смени го каналот
Јасминка Павловска
��аботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |