Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
08.11.2012, 12:52
Куманово го декласира Ѓуро ЃаковиќКумановци брзо се рехабилитираа по убедливиот пораз од минатото коло и на домашен терен го совлада хрватскиот тим со убедливи 83:67

Екипата на Куманово брзо се рехабилитираше по убедливиот пораз од минатото коло и на домашен терен го совлада хрватскиот тим Ѓуро Ѓаковиќ со убедливи 83:67 за втора победа во БИБЛ лигата.

Избраниците на Љубуслав Луковиќ одиграа доста неивзесен натпревар. Откако во првата четвртина имаа позитива од 25:12 на полувремето му дозволија на противникот да се доближи на само два поени. Кумановската публика беше сведок на интересна кошаркарска престава, откако во третиот ��ериод гостинскиот табор дојде до водство од пет поени 50:55 на сцена настапи триото Димчевски - Костоски - Јаневски. Овие кошаркари се погрижи на крајот својот тим да дојде до убедлив триумф.

Димчевски реализирше 24 поени, а Костоски имаше 19 поени и седум асистенции. На другата страна Марино Шарлија со 19 поени беше најрасположениот кошаркар.

По четвртото коло Куманово е на второто место на табелата во групата А зад водечкиот изралески тим Гали Гилбоа.

Нареден противник на македоснкиот преставник е бугарскиот состав на Левски, а мечот повторно ќе се игра во Куманово. (М.К.)


Статијата е прочитана 413 пати.

Испрати коментарФени Индустри го доби дербито против Работнички
Манчестер Ј. со пресврт до победа над Астон Вила
Фатлум Жута го освои „Златниот Гонг 2012“
Вардар Про го победи Металург во драматична завршница
Баерн Минхен продолжува со победите во Бундес лигата
Победи на Жалгирис и Цедевита во Евролигата
Вардар про и Металург во нова пресметка
Антиќ и Олимпијакос убедливи во Милано
Јаневски не ги отпишал Попов и Ристиќ
Дурант ги скроти „биковите“
Федерер нерешлива енигма за Ферер
Тричковски и Тасевски стрелци во Лига Европа
Лазаров во репрезентативниот клуб „Илјада“
Клиперси први ги стопираа Спарси
Славеникот Селтик ја урна Барселона!
Ѓоковиќ го „скрши" Мареј
Вардар со предност од Битола
Магијата на Орландо не помина во Чикаго
Федерер го помина Лендл
Македонија скокна 21 место на листата на ФИФА
Челзи со сите сили против Шахтар
Озил го спаси Реал, Сити пред елиминација
„Металците“ победуваат кога ги отпишуваат
Награди за Федерер, Ѓоковиќ и браќата Брајан
Јунајтед ќе постави статуа на Фергусон
Реал готви реванш за Дортмунд
Мари направи пресврт, Ѓоковиќ без проблем
Уште една убедлива победа на Мајами
Сензационална победа на МЗТ во Љубљана
Липко - маскота на ЕП 2013
Николиќ и Кресоја на списокот за ЕП
МЗТ по чудо во Љубљана
Давид Ферер го освои Париз
Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија
Прва победа за Лејкерси во новата НБА сезона
Ставрев ќе му суди на Јувентус
Лазаров - Одигравме најслабо во последните неколку години
Македонија убедливо поразена од Португалија
Раиконен го освои Абу Даби
Вардар и без публика славеше во Куманово
Јувентус на колена пред Интер
Бруклин тргна триумфално, Ален го спаси Мајами
Прв триумф за Работнички
Суровиот Баерн го потопи Хамбург
Сигурни победи на Барселона и Реал, прв пораз на Атлетико
Јунајтед го презеде врвот од Челзи
ОД САБОТА ДО САБОТА
Меси му посака добродојде на синот Тијаго
Лејкерси пак загубија, Мајами прегазен од Њујорк
Мекејлеб за брза рехабилитација на Фенербахче
Црна Гора ја „тресна“ Германија!
Полјакот Јанович со скалпот на Мари!
Ракометарите преку Португалија до Данска
Паркер со звукот на сирената ја урна Оклахома
Фиорентина по 30 години победи во Џенова
Босилков веќе не е претседател на МЗТ
Квери му ја уништи забавата на Ѓоковиќ
Харден како ракета, нов пораз на Лејкерси
Погба го спаси Јуве, пресврт на Интер
Лазаров - Не очекував вака лесно да победиме
Челзи му врати на Манчестер јунајтед
(ФОТО) Македонија со победа ги почна квалификациите за ЕП

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -2°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 16°C, Мин: 2°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 16°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
Н��јчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (48)
Напуштена и гладна. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
Музите на Хичкок и денес икони на стилот
Хероината на Хичкок не може да биде заменета со денешните старлети - таа не е бомбастична русокоса, туку грациозна дама...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |