Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
26.03.2012, 08:10

МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри од Кавадарци беше совладан со 84:66

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром се победници на 20. јубилејно издание на Купот на Македонија.

Тие во арената „Борис Трајковски“ во големото финале ја совладаа екипата на Фени индустри од Кавадарци со 84:66.

Ова за МЗТ Скопје е 5-ти трофеј во националното куп натпреварување.

Во предигра на овој дуел се одигра и финалето во младинска конкуренција. Победници во младинскиот куп се кошаркарите на Вардар кои го совладаа Фени индустри со 74:60.Статијата е прочитана 329 пати.

Испрати коментарРеал пресилен за Апоел (0
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија
МЗТ Скопје Аеродром – Фени Индустри во финалето на кошаркарскиот Куп
Металург поразен од Загреб Кроација Осигурање
Хамилтон повторно ќе стартува од пол позицијата
Антиќ ја доби првата битка против Мекејлеб
Меси со 24 години стана најдобар стрелец во историјата на Барса!
Борачите со уште три шанси за олимписка норма

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |