Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
03.11.2012, 11:23
Лејкерси пак загубија, Мајами прегазен од ЊујоркКлиперси во градското дерби славеа 105:95 против „езерџиите“, кои го претрпеа третиот пораз по ред на стартот на сезоната

Тимот на ЛА Клиперс во градското дерби ја однесе победата над Лос Анџелес Лејксерс со 105:95.

Лејкерси и по три натпревари не можат да постигнат победа. Ако на тоа се придадат и натпреварите од предсезоната, Лејкерси имаат скор од неверојатни 11 последователни порази.

- Ни треба победа. Затоа и Коби Брајант помина толку време на паркетот, изјави тренерот на Лејкерси Мајк Браун.

Брајант играше 43 минути за кое време постигна 40 коша и 6 скоскови, но имаше и шест изгубени топки.

Лејкерси за прв пат последниве 34 години ја започнуваат сезоната со скор 0-3 во победи

Актуелниоот шампион на НБА лигата, тимот на Мајами, ноќеска доживеа висок пораз на гостувањето кај Њујорк и загуби со 104:84. Домашната екипа со одличниот почеток ја доби првата четвртина со 33:17 и практично обезбеди предност која знаеше да ја претвори во висока победа.

Предводник на победата беше Кармело Ентони со 30 поени и 10 скокови, додека шест играчи имаа двоцифрен број поени.

Останати резултати: Шарлот – Индијана 90:89, Орландо – Денвер 102:89, Бостон – Милвоки 88:99, Атланта – Хјустон 102:109, Кливленд – Чикаго 86:115, Њујорк – Мајами 104:84, Њу Орлеанс – Јута 88:86, Оклахома Сити – Портланд 106:92, Минесота – Сакраменто 92:80, Феникс – Детроит 92:89, Голден Стејт – Мемфис 94:104.

Вечерва играат: Вашингтон – Бостон, Индијана – Сакраменто, Бруклин – Торонто, Мајами – Денвер, Чикаго – Њу Орлеанс, Хјустон – Портланд, Милвоки – Кливленд, Далас – Шарлот, Сан Антонио – Јута и Лос Анџелес Клиперс – Голден Стејт.Статијата е прочитана 474 пати.

Испрати коментарВардар со предност од Битола
Магијата на Орландо не помина во Чикаго
Федерер го помина Лендл
Македонија скокна 21 место на листата на ФИФА
Челзи со сите сили против Шахтар
Озил го спаси Реал, Сити пред елиминација
„Металците“ победуваат кога ги отпишуваат
Награди за Федерер, Ѓоковиќ и браќата Брајан
Јунајтед ќе постави статуа на Фергусон
Реал готви реванш за Дортмунд
Мари направи пресврт, Ѓоковиќ без проблем
Уште една убедлива победа на Мајами
Сензационална победа на МЗТ во Љубљана
Липко - маскота на ЕП 2013
Николиќ и Кресоја на списокот за ЕП
МЗТ по чудо во Љубљана
Давид Ферер го освои Париз
Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија
Прва победа за Лејкерси во новата НБА сезона
Ставрев ќе му суди на Јувентус
Лазаров - Одигравме најслабо во последните неколку години
Македонија убедливо поразена од Португалија
Раиконен го освои Абу Даби
Вардар и без публика славеше во Куманово
Јувентус на колена пред Интер
Бруклин тргна триумфално, Ален го спаси Мајами
Прв триумф за Работнички
Суровиот Баерн го потопи Хамбург
Сигурни победи на Барселона и Реал, прв пораз на Атлетико
Јунајтед го презеде врвот од Челзи
ОД САБОТА ДО САБОТА
Меси му посака добродојде на синот Тијаго
Мекејлеб за брза рехабилитација на Фенербахче
Црна Гора ја „тресна“ Германија!
Полјакот Јанович со скалпот на Мари!
Ракометарите преку Португалија до Данска
Паркер со звукот на сирената ја урна Оклахома
Фиорентина по 30 години победи во Џенова
Босилков веќе не е претседател на МЗТ
Квери му ја уништи забавата на Ѓоковиќ
Харден како ракета, нов пораз на Лејкерси
Погба го спаси Јуве, пресврт на Интер
Лазаров - Не очекував вака лесно да победиме
Челзи му врати на Манчестер јунајтед
(ФОТО) Македонија со победа ги почна квалификациите за ЕП

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 9°C, Мин: -1°C

Четврток
Сончево
Макс: 14°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (46)
Амбициите на Даријана. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на обја��ување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
(ВИДЕО) Скопје 2014 во новиот спот на Macedonia Timeless
Главниот фокус во најновиот спот на Macedonia Timeless е општина Центар, односно градбите и спомениците од проектот Скоп...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |