Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
29.11.2012, 14:00
„Кој кого расте“ - нов ТВ-проект со Зорица Црношија

„Кој кого расте“ – родителите децата или децата родителите? Станува збор за нов телевизиски проект спакуван во 30 минути, а наменет за сите родители и нивните деца, со интересни теми низ кои ќе не' води повратничката на ТВ-екраните, Зорица Црношија. „Кој кого расте“ ќе започне да се емитува од 2 декември, недела (10 часот), на програмата на ТВ Телма, а во продукција на ОХО, кој се потпишува и зад детската емисија „5+“.

Во „Кој кого расте“ ќе се отвораат дилеми кои им се значајни на родителите во растење на нивните деца, како на пример: казнување деца, љубомора, деца на разведени родители, насилство меѓу децата и слично. Во секоја емисија Зорица Црношија заедно со еден гостин во студио ќе зборуваат за неговите лични искуства поврзани со темата кои ќе бидат надополнети со три прилози од терен.

Првата емисија ќе биде на тема: „Дали ги казнувате вашите деца“, а во неа Црношија на публиката и' порачува: „Јас немам дипломирано ’родителство’ како што немате ниту вие, но тоа не значи дека ако ги здружиме силите, нема да го направиме најдоброто за нашите деца“.

Статијата е прочитана 1204 пати.

Испрати коментар(ФОТО) Реконструирана фасадата на објект во Старата скопска чаршија
Оперски арии за поддршка на лицата што живеат со ХИВ
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
„Титаник“ на 3-Д во „Синеплекс“
Филмскиот фонд додели три гранта за идеи за сценарио
Исла Фишер - Тешко е да бидеш госпоѓа Борат
НАСА откри мраз на површината на Меркур
Наталија Бондарчук ќе гостува на Филмскиот циклус „Андреј Тарковски“
Бранко Ѓорчев ја доби наградата „Св.Климент Охридски“
„Старо купуем“ - нов македонски филм
Адријана Лима бремена на календарот на „Пирели“
Хусеин Сермет настапува со Филхармонија
Изложба за Шатев во Софија
„Теа модерна“ - најуспешен печатен проект
Награди за уметничко дело од амбалажен отпад
Филмот „Мајки“ и изложба на Манчевски во Хрватска
Лансирана HP Connected Music во соработка со Universal Music
„Нувел Ваг“ го воодушеви Скопје
Паневропскиот филм на Макс ТВ во Македонија
Одбележани сто години од раѓањето на Кирил Пенушлиски
Kлавирот од „Казабланка“ на аукција
„Пуси рајот“ за најфаци на годината
Актери и музичари го продаваа „Лице в лице“
„Суперхикс“ - фешта со „Молокаи“ и „Чарли хит“
(ФОТО) Каролина Гочева со нов албум
„Трето полувреме“ ќе се прикаже во цела Македонија
Ердоган против Сулејман
Марија Каран искористена за љубомора на Северина
Симон Трпчески беше грациозен, вели „Лос Анџелес тајмс“
„Златна ѕвезда“ за шпанскиот „Брчки“TD, 29.11.2012 14:24:08
Bravo za Zorica, veruvam deka emisijata ke vredi da se gleda
александра, 29.11.2012 14:58:32
Конечно нешто ново, едукативно, поучно. Одлична идеја. Кога е Зорица Црношија дел од тоа, гарантиран е и успехот.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 14°C

Делумно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (16)
Тито ја прокоцкува довербата на Америка. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
Ретки фотографии во боја, кои даваат поглед на животот во градот додека се тетерави кон војна...
Интервју - И документарците треба да се гледаат во кино
„Брајан Ино во филмот зборува за неговите идеи“, вели британската режисерка Никола Робертс...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |