Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
28.11.2012, 15:56

Во МЗТ нема место за џинови

„Металците“ демантираат дека преговараат со српскиот центар Марјановиќ, висок 222 см

Кошаркарска Македонија засега нема да има шанса да види џин во живо. МЗТ Скопје демантира дека Србинот Бобан Марјановиќ, висок 222 см, е пред трансфер во македонскиот шампион и оти се очекува само уште реализација на договорот пред мечот со Шолнок од АБА-лигата в сабота од 20,30 ч. во „Борис Трајковски“. Во дел од медиумите беа прозвани Урош Николиќ и Кирил Николовски како кошаркари што во моментов не можат да одговорат на барањата на стратегот Алеш Пипан, па решението за проблемите под обрачите ќе се бара во џинот Марјановиќ.

„МЗТ Скопје ги демантира пишувањата во некои медиуми дека е близу до потпишување договор со српскиот кошаркар Бобан Марјановиќ. Со споменатиот играч не се водени никакви преговори, што значи не е ни блиску до потпишување договор со нашиот тим. Пласирањето вакви непроверени и тотално неточни информации во јавноста, во кои се наведува доведување нови играчи како замена на веќе постојните, воопшто не му одат во прилог на тимот пред претстојниот настап од АБА-лигата против Шолнок. Управата на МЗТ Скопје во моментов е целосно посветена околу организација ја претстојниот натпревар во АБА-лигата против унгарскиот претставник што ќе се одигра в сабота“, се вели во соопштението на МЗТ.

Се' уште трае неизвесноста за настапот на Огнен Стојановски и на Кирил Николовски на мечот за кој влезниците се продаваат по цена од 50 и 100 денари, зависно од трибината. (М.К.)


Статијата е прочитана 1090 пати.

Испрати коментарДокузовски и Стојановски со порази
Шамбери ќе плати за Кјељце
Вујовиќ има рецепт за Магдебург
Иванов им посака успех на ракометарките на ЕП во Србија
Заре Марковски на клупата на Скаволини
Бензема во јануари на „Стемфорд бриџ“?
Челзи никако да даде гол
Вилја надмина 300 гола во кариерата
Вашингтон ја прекина црната серија
Црвенкоска нов играч на ЖРК Вардар СЦБТ
Лига на шампиони со 64 клуба во 2015 година?
Џорџ Хил го засени Коби
Гол на Новески за Мајнц во Франкфурт
Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот
Металург му наплати на Татран
Пандев се враќа за дербито со Интер
Капело ќе се пензионира во 2014 година
Никси владеат во Њујорк
Најтешка титула за Фетел, најдобра сезона за Алонсо
Од Бразил одрекуваат за Гвардиола
Маскотата за СП Бразил 2014 се вика Фулеко
(ВИДЕО) Милан конечно ја доби „Старата дама“
Барса со плус 11 пред Реал, Меси на минус три од Милер
Бајрамоска прв стрелец на „Турчин куп“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Болт и Феликс најдобри во 2012 година
Паркер ги предводеше Спарси во Торонто
(ФОТО) Фетел третпат светски шампион во Ф1
Вардар го преживеа Турново
„Штрковите“ го прелетаа и Задар
Металург пак го честеше Кјељце

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 14°C, Мин: 3°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 14°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (14)
Африканската турнеја – Конфликтот помеѓу Тито и Миќуновиќ.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Интервју - И документарците треба да се гледаат во кино
„Брајан Ино во филмот зборува за неговите идеи“, вели британската режисерка Никола Робертс...
Ким Јонг-ун, нај маж на планетата
Дури и официјалниот весник на Кинеската комунистичка партија наседна на измама од американската сатирична веб-страница „...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |