Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
26.03.2012, 08:27

Ракометарките убедливо поразени во Франција

Французинките, со победата од 40-20, се реваншираа со камата за поразот во Скопје од минатата недела

Mакедонската женска ракометна репрезентација се посрамоти со голем пораз на гостувањето во Франција. Светскиот вице шампион со камата ни наплати за непланираниот пораз во четвртокот во Скопје со убедливи 40-20.

Ова е прв пораз на македонската женска ракометна репрезентација по 4 коло во групата три во квалификациите за пласман на европскиот ракометен шампионат во Холандија.


Статијата е прочитана 733 пати.

Испрати коментарРеал пресилен за Апоел (0
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македонија
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија
МЗТ Скопје Аеродром – Фени Индустри во финалето на кошаркарскиот Куп
Металург поразен од Загреб Кроација Осигурање
Хамилтон повторно ќе стартува од пол позицијата
Антиќ ја доби првата битка против Мекејлеб
Меси со 24 години стана најдобар стрелец во историјата на Барса!
Борачите со уште три шанси за олимписка норма

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |