Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
16.10.2012, 18:02

Работнички потпиша со Шарпер

Работнички целосно го комплетира својот ростер пред стартот на новата кошаркарска сезона. Маките на Марјан Лазовски по повредата на Димитар Мираковски завршија - во текот на наредните 12 месеци црвено-белиот дрес ќе го носи Џон Шарпер (186 см). По неколкудневен тренажен процес, Американецот успеа да докаже дека токму тој е вистинското решение за плејмејкерската позиција. Шарпер има настапувано во Израел, Украина, Кипар и Швајцарија.

„Шарпер покажа дека е квалитетен кошаркар, знае да одговори и на плејмејкерската, но и не бековската позиција. Се работи за искусен играч, кој настапувал во Европа, токму поради ова нема да има проблем во однос на адаптацијата“, потврди стратегот на Работнички, Марјан Лазовски, кој заедно со управата и играчите ќе имаат за задача да го вратат стариот сјај на најтрофејниот македонски колектив.

Пред неколку дена „црвено-белите“ ги потпишаа и Синиша Аврамовски и Амоне Емоке со што ги затворија сите проблематични празнини во составот. Во првото коло закажано за овој викенд Работнички ќе му гостува на Кожув. (М.К.)


Статијата е прочитана 556 пати.

Испрати коментарПобеда за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Фетел не размислува за Ферари
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - Србија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 7°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C

Петок
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (28)
Јованка е загрижена: „Ќе ме растргнат по смртта на Тито“! Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глуп��ста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |