Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
04.01.2013, 13:18
Вељаноски: Револтиран сум од обидот за злоупотреба на моите децаПисмената изјава на претседателот на Собранието, откако вчера на интернет порталите беше објавена фотографија за која се тврди дека е од неговата ќерка

Револтиран сум од обидот за злоупотреба на приватноста на моето семејство и на моите деца. Очигледно е дека задирањето во приватноста во овој сложен политички момент воопшто не е случајно, вели во писмената изјава претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, откако вчера на интернет порталите беше објавена фотографија за која се тврди дека е од неговата ќерка.

- Сепак, колку и да се обидуваат преку зл��употреба на приватноста да удрат по институциите, не само што тоа нема да ме поколеба, туку напротив, ме прави уште порешителен во остварувањето на интересите на граѓаните, почитувањето на Уставот и институциите и спроведувањето на редот и поредок во нив, изјавува Вељаноски.

И покрај се, како што потенцира спикерот, непромисленото и недостоинствено постапување во некое идно време ќе биде причина за голем личен срам и каење на оние што посегнале кон злоупотреба на лични и фамилијарни сегменти на политичките неистомисленици.


Статијата е прочитана 3058 пати.


Испрати коментарТри лица убиени во престрелка во Аурора
Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски
Билт - ЕУ опстана и покрај најавите за распаѓање
Поддршка на туризмот и хотелиерството преку четири финансиски инструменти
До 24.000 денари месечно за студирање на децата без родители
Шестмина Руси загинаа на моторна санка на Алпите
Мексикански претскажувач - Чавес ќе почине до април, нова војна на Блискиот Исток
Коледарските огнови го најавуваат Рождеството Христово
Скопјани традиционално 21. пат заеднички ќе го прослават Бадник
ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори
Божикно обраќање на поглаварот на МПЦ, Стефан до верниците
„Стандарт“ - Самарас кај Борисов заради Македонија
Владика Петар
Почна пријавувањето за Водици
Бадникарски собир пред Соборниот храм
Британски „Сан“ со реклама ги брани Фокландите
Финализиран договорот за новата сала „Јане Сандански“
Царината лани наплати повеќе средства од планираните
Ќе извезуваме и медицински радиоизотопи
Во вторник вонредна седница на Централниот одбор на СДСМ
Депонијата Дрисла ќе се модернизира
Девојка падна од прозорец, додека била на забава во Штип
ДПА ќе оди на избори
(ФОТО) Пожар во салата на КК „Работнички“
ЕУ повика да се смират страстите во Македонија
Чавез се` уште тешко дише
Нимиц, сепак, ќе донесе предлог
Ослободен поранешниот началник на турскиот Генералштаб
Владата ги зголеми ученичките стипендии
Даниела Темелкова в.д. директор на Државниот студентски центар „Скопје“
Брамерц - Останаа злосторствата и страдањата на жртвите
Г.г. Стефан - МПЦ бара само да биде препозната како автокефална Црква
Џон Бојнер реизбран за претседател на Претставничкиот дом на САД
Вашингтон вознемирен за посета на шефот на „Гугл“ на Северна Кореја
Кога може да се пријавите за „Купи куќа, купи стан“
Две години условно за штипскиот кандидат за градоначалник од СДСМ
Почна одбројувањето за визите
Фалсификатите ни доаѓаат од Кина, Турција и Бугарија
Стаса последната тура двокатни автобуси
Геронтологија „13 Ноември“ комплетно реновирана до февруари
„Балкан енерџи“ сака да инвестира и во „Чебрен“ и „Галиште“
Утврден идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено во Охрид
„Шведски демократи“ против муслиманскиот наталитет
Обама потпиша - суперданок за супербогатите
Декември рекорден по продажби на огнено оружје во САД
Продолжува „сечата“ на генерали во Турција
Владата ќе гради 474 социјални станови
Третина плата за пратениците кои бојкотираат
Градоначалникот на Гази Баба го посети првото новороденче во 2013
„Шведски демократи“ бараат ограничување на наталитетот меѓу муслиманите
Промоција на нови 79 двокатни автобуси
Над сто лица починаа од студ во индиската држава Утар Прадеш
Ал Џезира го купи кабелскиот канал на Ал Гор
Хилари Клинтон ја напушти болницата
Протести на Сојузот за иднинатаMimi, 04.01.2013 14:09:14
Da vidis kako boli, i pratenicite sto gi tepavte se necii deca, razmisli malku.
karokan, 04.01.2013 14:10:38
Па не сум најсугурен г-дине Велјановски дека веќе некои твои досегашни опоненти и неистомисленици не те доживуваа како непријател во буквална смисла на зборот по твоите последни активности.(Кога би бил на нивно место баш така би те доживувал.Но не им солам памет,доволно се зрели сами да одлучат како да те доживуваат).Инаку,г-дине Велјановски твојот последен настап не беше настап кон неистомисленици,туку токму, како што наведов, како кон најголеми непријатели (мислам лични,зошто во случајот интересите на државата беа во втор план). Инаку,искрено се надевам и радувам ако почнеш (а не продолжиш) да бидеш “...порешителен во почитувањето на Уставот и институциите...“.Дали мислиш,дека лично ти и само ти,не ја наруши и приватноста (со згрозување на семејствата) на влечените и брутално удирани “Твои колеги“,или кон нероденото дете на една од нив.Г-дине Претседател,мора да се соочиш со одговорноста за таквата постапка.Тоа е неизбежен ред на нештата,а тогаш ќе следува и “ срам и каење на он
Трпе, 04.01.2013 15:34:48
Е господине спикер ако може вака да те наречам иако вие сте везир на Грујо.Котекот не боли толку колку што боли лошиот збор.И душата боли кога ја дознаваш вистината на својата совест ако ја имате.
Podgor, 04.01.2013 15:53:19
Ne sum dovolno vo tek so ovoj nastan .Dali nekoj ja snimal skrishno pa ja objavil ,shto ne e vo red i go osuduvam meshanjeto na decata vo politichki presmetki.Ke dojde vreme koga sekoj samiot pa i Trajko ke plati za svoite postapki.Dokolku pak samata gi objavila tuka nema nikakva zloupotreba devojcheto se reklamiralo a toa treba Trajko da go reshi vo krugot na semejstvoto ako neshto ne se slozuva
Zarem i ovoj e predsedatel na sobranie?, 04.01.2013 16:38:27
E moj Veljanovski, na koj li narod se povikuvash? Zarem onie 370.000 ne se narod? I ne se vlechi na decata, nikoj ne gi chepka! Tokmu ti si toj shto neloki deca potamani. Ama stapot ima dva kraja.
Злоупотреба - што ли е тоа, 04.01.2013 17:08:28
А зарем не е злоупотреба на сите други ќерки и синови кога ќерката на спикерот од факултетски клупи (ако воопшто седела во нив) веднаш тате ја вработи во Народна Банка. Па таа самата се сликала и ја поставила сликата на социјалните мрежи. Или сто стапа по туѓ грб не болат, ама еден на сопствен грб и те како боли.
do karokan, 04.01.2013 17:55:22
Pa ti ne si saglam u glava choveku!Ti go ODOBRUVASH toa shto go napr. politichkite oponenti na Veljanovski!Na pr. LjuBcho , Branko se mnogu pokompromitirani politichari ...da recheme politichki gi mrazam no NIKOGASH ne bi meshal nivni deca! p.s. pratenicite bea nasilno izbutkani , bidejkji NASILNO se odnesuvaa , i NIKOJ ne beshe brutalno udren.
ФЕЛИКС, 04.01.2013 18:11:48
Ништо чудно и неочекувано однесување на оние кој се научени да под превезот на баратели на демократија се кријат Вандали,кој посегаат во името на демократијата да се пресметуваат до внуци и правнуци.Па така е сосема очекувано да во својата политичка немоќ а Вандалска надмоќ се поосега по членови од семејствата кој сем што се синови и ќерки или други роднини немаат никакви допирни точки со политиката. Инаку е нормална одобрувачката реакција на понекој коментатор кој практикува подметнувачки настапи,во немоќ да полемизира поради непобитни факти кој ниту можат да ги разберат ниту пак да ги демантираат со контрааргументи.
Krste, 05.01.2013 00:49:23
G-dine Veljanoski, Zal mi e sto vasite deca se koristat za vakvi gluposti, no ne presuduvajte prerano, ne pokazuvajte so prst so sigurnost pred vreme, storitelite na ova nisko delo ne mora da se vasite politicki protivnici. Ima mnogumina na koi im odgovara da stavaat sol na makedonskata politicka rana. ( a i od kukniot aramija polos nema).
Ljubotan Trade Name, 05.01.2013 01:01:22
Citajci gi site komentari ,od predsedatelot pa site nadolu,gledam deka sme uste edna Palanka!Edna prva USA First Lady, rece; Pametnite pravat vizija kao treba da bide.Polupametnite zboruvaat,kako bese i sto trebase da bide,a Maloumnite rekla kazala Radio Sesma! Najgolemiot Republikanski Podbresednik Ceni i najgolem kozervativec ,a cerkamu otvorena Lezbejka.isto taka, i najmnogu godini vo USA Senator Sprom Thurman bese najgolemiot Anti Crnacki Senator, Imase dvoen zivot ,dve familii oficialna Bela Familija i sokrivena Crna Familija.Celiot zivot ja iznedri i crnata familija so cerkamu, da bide edna od pocituvanite Sudii.Sovesta za vistina, na dvete Familii, Tatkoto ,Majkata i Cerkata, na krajot se ispovedaa,sto nasit narod bi rekol;kako pred Pop! Amerika ni so prst ne mrdna ;Big Dil!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Претежно облачно

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: -1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |