Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
10.07.2012, 15:29

Книга за сите љубовни афери на Мик Џегер

Во книгата се разоткриваат сексуалните врски на Џегер со повеќе од 4.000 жени, но и некои познати мажи  

Новата контроверзна неавторизирана биографија на лидерот на „Ролинг стоунс“, „MICK: The Wild Times and Mad Genius of Mick Jagger“, од авторот Кристофер Андерсен, донесува нови скандали од животот на рокерот и сочни интервјуа со музичарите кои биле во контакт со него во изминатите 50 години.

Книгата денеска излезе во продажба во Америка, а Андерсен ја најавил низ поглавја во кои ги отворил сексуалните врски на Џегер со повеќе од 4.000 жени, но и некои познати мажи. Најголемо внимание писателот посветил на неговиот љубовен однос со Дејвид Боуви, со кој Џегер наводно дури и живеел неколку месеци.

Мик неколку години бил во сексуална врска и со Карла Бруни, бившата прва дама на Франција, која му ја земал на Ерик Клептон, а две години бил опседнат со младата Анџелина Џоли.

Во книгата се расчленуваат и неговите врски со англиското кралско семејство, но и зависностите од кокаин, ЛСД, хашиш и спид, како и лечењето од сексуална зависност.

Но над се', Џегер бил и се' уште е одличен бизнисмен, кој заработил богатство од 400 милиони долари, па и на таа деловна страна на неговата личност е посветен поголем дел од книгата.


Статијата е прочитана 873 пати.

Испрати коментарПочнува 10. јубилеен „Пиво фест“ во Прилеп
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Во Израел пронајдено древно богатство вредно половина милион долари
Швеѓанец бил милијардер два часа
Кејти Холмс се врати под закрила на католичката црква
„Ромео и Јулија“ го отвора 52. „Охридско лето“
Почнува 13. Егзит фестивал
Среќен 50. роденден „РОЛИНГ СТОУНС“!
(ФОТО) Кристина Арнаудова се разладува во Котор
Една од најбогатите жени во Британија најдена мртва
Концерт на канадскиот оркестар „Вест Кост Симфони“ на „Скопско лето“
Паразит именуван по Боб Марли
„Дуо Скупи“ гостува во Софија
Наскоро два нови албума од починатата Ејми Вајнхаус
Кејти Холмс и Том Круз, сепак, се разведоа спогодбено
(ФОТО) Калашников распали во Хераклеа
Скарлет Јохансон најплатена актерка на сите времиња
Штипската „Хасанагиница“ на „Бит фест“
Почина американскиот актер и оскаровец Ернест Боргнин
(ФОТО) Отпад од Пена изложен на плоштадот во Тетово
„Кристален глобус“ за норвешкиот „Речиси маж“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 34°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 38°C, Мин: 17°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрс��ана со бела бо...
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Еден од најдобрите македонски стрип цртачи, беше награден со специјалната награда во чест на Миодраг Величковиќ – Мивел,...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |