Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
22.12.2012, 12:03
Втор пораз на Њујорк на домашен теренЧикаго по втор пат оваа сезона беше подобар од никси, овој пат како гостин славејќи со 110:106

Кошаркарите на Њујорк ноќеска по вториот пораз на домашен терен ја загубија челната позиција во Источната конференција. Во „Медисон Сквер Гарден“ победа славеше Чикаго.

Поразот на Њујорк го искористи шампионот Мајами и изби на првата позција. Шарлот и натаму има негативна серија од 14 порази по ред од вкупно 19 и 7 победи, но не е најслаба екипа бидејќи Кливленд и Вашингтон имаат по 5 односно 3 победи. Најдолга серија победи сега има Лос Анџелес Клиперс вкупно 12.

Резултати: Торонто – Орландо 93:90, Филаделфија – Атланта 99:80, Бостон – Милвоки 94:99 (продолжение), Њујорк – Чикаго106:110, Детроит – Вашингтон 100:68, Кливленд – Индијана 89:99, Мемфис – Далас 92:82, Сан Антонио - Њу Орлеанс 99:94, Лос Анџелес Клиперс - Сакраменто 97:85 и Голден Стејт – Шарлот 115:100.

Вечерва играат: Вашингтон – Детроит, Атланта – Чикаго, Мајами – Јута, Њу Орлеанс – Индијана, Хјустон – Мемфис, Милвоки – Кливленд, Денвер – Шарлот, Портланд – Феникс и Голден Стејт – Лос Анџелес Лејкерс.

ИСТОК: Мајами 17-6 (победи-порази), Њујорк 19-7, Атланта 15-9, Чикаго 15-10, Милвоки 14-11, Индијана 15-12 итн.

ЗАПАД: Оклахома Сити 21-5, Л.А. Клиперс 20-6, Мемфис 18-6, Сан Антонио 20-8, Голден Стејт 18-9 итн.
Статијата е прочитана 279 пати.


Испрати коментарГечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно оперира��
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката серија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: 0°C

Вторник
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз-Титова Совладетелка (35)
Дали Јованка била параноик.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |