Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
03.01.2013, 12:04

Првата дама на Северна Кореја веројатно се породила?

Гласините дека Ри Сол-џу е бремена се појавија пред неколку месеци, особено затоа што есенва првата дама речиси и да не се покажуваше во јавноста

Првата дама на Северна Кореја, Ри Сол-џу, за која во последно време се пишуваше дека е бремена, веројатно веќе се породила, соопштија денеска јужнокорејските медиуми, повикувајќи се на снимки од репортажа на севернокорејската телевизија.

Гласините дека Ри Сол-џу е бремена се појавија пред неколку месеци, особено затоа што есенва првата дама речиси и да не се покажуваше во јавноста.

Во декември таа заедно со нејзиниот сопр��г, шефот на државата Ким Џонг-ун, присуствуваа на одбележувањето на годишнината од смртта на татко му Ким Џонг-ил. Жената беше облечена со традиционалната корејска носија, под која се оцртуваше видливо заоблениот стомак, забележуваат медиумите.

На официјалниот прием по повод Нова година, емитуван од државната телевизија, сите ја видоа Ри Сол-џу со прилепено здолниште и блуза, без воопшто да се забележи дека била бремена.

Според јужнокорејски новинари, има и уште еден доказ дека сопругата на Ким Џонг-ун навистина родила, а тоа е фактот дека женски ансамбл за време на настанот ја исполнила популарната бижиќна песна „Кога се раѓа дете“.

Дваесет и седумгодишната сопруга на севернокорејскиот лидер, родена во семејство на професор и лекарка, завршила на универзитетот „Ким Ил-сунг“.

Според податоците на јужнокорејското разузнавање, лидерот на Северна Кореја ја озаконил својата врска со неа уште во 2009 година.

Се претпоставува дека двојката веќе има едно дете, тврадат руски медиуми.

Севернокорејските медиуми не објавија никакви изјави за состојбата на Ри Сол-џу.

Јужнокорејското разузнавање ги отфрли препоставките дека таа родила, како недоволно мотивирани.


Статијата е прочитана 1080 пати.


Испрати коментарПо Депардје и Бардо по руско државјанство
Божикниот концерт на „Скопски солисти“ со Нацоски и Таламанка
Пекиншкиот човек бил прекрасен градител
Во Сахара пронајден метеорит стар над две милијарди години
Уметниците се простија од Никола Иванов-Балтон
Концертот за Василица годинава посветен на Верди
Колин Фарел пиел по две шишиња виски
Депардје стана Русин
Хју Хефнер пак се ожени
Прагот стана мој покрив, а куферот моја адреса
Алаѓозовски, Крајчев и Тоциновски добитници на „Прозни мајстори“
„Скајфол“ заработи една милијарда долари
Данската кралица скептична кон Фејсбук
Се венчаа Бред Пит и Анџелина Џоли
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (42)
„Педесет нијанси сиво“ - најпопуларна книга за 2012
„Смртта на Ерусалим“ во сефардското списание “Лос Муестрос”
Почина сликарот Никола Ивановски- Балтон
Марсеј и Кошице - престолнини на европската култура во 2013
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (41)
(ИНТЕРВЈУ) Готвам, значи постојам и сум сакана
(ИНТЕРВЈУ) Не се плашам од „Метрополитен“
„Шарли Хебдо“ ќе објави „халал“ стрип за животот на Мухамед
Витни Хјустон и „Гангам Стајл“ најбарани на интернет во 2012
Есма и Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на Евросонг
Годинава имавме три филма во Берлин
Промоција на „Осмото светско чудо“ во Белград
Отворена изложбата „Археолошка Македонија 2012“
Поддршката на македонскиот роман е нула
Витни Хјустон убиена од дилерите поради долг?
Мјузикл за Тоше Проески
Каролина - лице на новиот календар на „Пелистерка“
Фотографии од „Твитеркалендар 2013“ на продажна изложба
Проектот „Љубојна брас фантази“ сега и на ЦД
Новогодишен гала-концерт на Филхармонијата
Адел го заштити нејзиното име
„Јадро“ го брани демократскиот социокултурен простор
Се обновува Драмската програма на Македонско радио - Радио Скопје
„Ангелите“ голи за шпанскиот „Вог“
Во „Мала станица“ изложуваат шест автори
„Фрик фестивал“ со гости од Белград
„Битлси“, Џегер и Бекам може да завршат на банкнота од 10 фунти

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Никогаш не дозволив славата да ми удри в глава
„Дедо ми Иван секогаш ни велеше на нас, внуките: Имајте голема душа и отворено срце за сите. Тоа сум јас“, вели Катарина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |