Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.11.2012, 10:51

(ВИДЕО) Неверојатен гол на Ибрахимовиќ против Англија

Златан Ибрахимовиќ ги постигна сите четири гола за победата од 4:2

Златан Ибрахимовиќ беше најдобар играч на теренот, ги постигна сите четири гола во победата на Шведска над Англија со 4:2 во Солна, а последниот погодок што го постигна во првата минута од судиското продолжение беше вистинско ремек-дело. Шведскиот капитен го искористи избивањето на топката со глава од англискиот голман Хартс надвор од шеснаесетникот и со ножички од дваесетина метри оддесно ја смести топката во мрежата на гостите.

Ибрахимовиќ го отвори резултатот во 20. минута, подоцна израмни на 2:2 во 77. минута и пред чудесниот гол во финишот и' донесе водство на Шведска од 3:2 во 84. минута.


Статијата е прочитана 2681 пати.

Испрати коментарКошаркарите во балканско-балтичка група на ЕП
Прв пораз за Металург во Лигата на шампионите
Сеха-лига - Вардар поразен во Цетиње
Металург и Хоризонт ги поделија бодовите
Ел Шарави повторно го спаси Милан
Вашингтон и понатаму е единствениот тим без победа
Баерн сопрен во Нирнберг
Манчестер и Челзи фатени во замка
Тежок пораз за МЗТ во Александровац
Мемфис му го нанесе првиот пораз на Њујорк
Алонсо - Само гледајте не'
МЗТ сонува хет-трик во Александровац
Илиевски му пресуди на Жалгирис
Прва победа на Њујорк во Сан Антонио по 9,5 години
Металург трпеливо ќе го топи Киелце
(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Магла

Понеделник
Облачно
Макс: 13°C, Мин: 6°C

Вторник
Обилни врнежи
Макс: 12°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Правењето перики - доходовен бизнис
За екстензиите сите мислат дека се хит. Така, Англија е на третото место според увозот на човечка коса. Како и зад секој...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |