Број 2813  четврток, 16 октомври 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
НАТО не сака да се меша за Лерин

Генералниот секретар на НАТО само го ислушал македонскиот премиер за случувањата во Лерин и нема намера да го актуализира тоа прашање во структурите на НАТО, бидејќи тоа е билатерално, меѓу Грција и Македонија: Груевски и Шефер
Претседателските избори засега ставени во сенка

Нема ниту знак на активности во најголемите партии за изборите закажани за март в година
Дефицитот како темпирана бомба

Паѓа извозот на металите, кои досега беа наш главен извозен адут
Утринска служба во „Св. Богородица“, ��осета на вечното почивалиште и ручек за душа на покојниот Проески
Седуммина странци за малку ќе се задушеа во пожар во хотел
Македонија пред редефинирање на уставното уредување
Мафијата во потера по писател
Олимпијакос подготвува 60 милиони долари да го купи Коби Брајант
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2972 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
 Димитар Чулев
Поглед
 Нина Нинеска - Фиданоска
Мислења
 Нуриел Рубини

Verbatim


Втора страница
Лош филм
Verbatim
Фернандо Алонсо
Претседателските избори засега ставени во сенка
Нов Инфоцентар за Европската унија
Карикатура
На прво место
НАТО не сака да се меша за Лерин
Рикер без коментар за Леринско
Македонија пред редефинирање на уставното уредување
Името не смее да биде пречка за влез во ЕУ
Политика
Смена на директори со смена на зборови
Црвенковски- Нема среќна иднина надвор од ЕУ и од НАТО
Македонија е најцентрализирана држава во Европа
Студентскиот парламент против визите
Франција го почитува договорот за визите
Адеми- Дипломатски односи со Косово идната недела
Лични карти за странци во Велика Британија
Македонија
Милион евра годишно нерационално се трошат во училиштата
Крушево ја одбележува првата годишнина од смртта на Тоше
Ваучери од 15.500 денари за компјутери на апсолвентите
Холандско пиво на македонски трпези
ВИП-соби за битолските родилки
Пролонгиран рокот за уписи во средно
Економија
Дефицитот како темпирана бомба
Лидерите на ЕУ во Брисел кројат план за спас на банкарскиот систем
Вработените во ОХИС ги бараат заостанатите плати
Девизните резерви на сигурно
„Жито Вардар“ го освојува српскиот пазар
Втор ден Берзата во зелено
Плус владини пари за проекти
СДСМ ги критикува мерките во земјоделството
„Хипо Алпе Адриа лизинг“ почнува со бизнис-лизинг за фирми
Ставрески- Засега не интервенираме
Хроника
Седуммина странци за малку ќе се задушеа во пожар во хотел
Кучиња-трагачи намирисаа хероин во ауспух на камион
Откриена печатница за фалсификување индекси
Парична казна поради бистата на Александров
Ученик ранет со нож во гимназија
Сведоците за случајот „Непроштено“ не дојдоа
Поднесено обвинение за возачот на Тоше Проески
Спасеноски сведочеше за Тупурковски
Едиторијал
Панцир за танго
Анализа
Мислења
Од финансиско пропаѓање до глобална депресија?
Скопје
Отворена продавница на „Најк“ во објектот „Лумикс“
Уставен суд ќе собира дополнителни материјали за ДУП „Мал ринг“
Сообраќаен хаос на „Цветан Димов“
Пијан граѓанин искршил портрети на поранешни челници на Карпош
Забава
Маја Петрушевска мис бикини
Повторно подгревање на љубовта
Сепак, се разведуваат
Писма
И цврстите ставови се топат
Митрополитот Петар и името на нашата МПЦ
Последниот предлог на Нимиц
Свет
Писателот што пишуваше за мафијата заминува во егзил
Затруена руска адвокатка?
Светски ден на миењето раце на Обединетите нации
Карл Маркс одново во мода во Германија
Јушченко го укина и судот
Хотели за едно евро во Сончев Брег
Штетата во Подгорица ќе ја платат организаторите на митингот
Државите на Бенелукс ги признаа косовските пасоши
Украина притисната да го плати откупот на пиратите
Премиерот Харпер победи на канадските избори
Британската влада како Големиот брат
Култура
Патување со Дичо Зограф низ 19 век
Претпремиера на „Созерцание“ - нов филм на Иво Трајков
Индискиот писател Аравинд Адига е добитник на Букеровата награда
Со танц-филм на Шукарова се затвора БЕМУС
Републикански денар пронајден кај Јегуновце
Спорт
Ѓорче Петров „купи“ уште неколку месеци
Работнички со дури 22 тренери
Олимпијакос се подготвува да го купи Коби Брајант!
Милан падна во Тирана!
Евродеби на АМАК СП со пораз од Златорог
Селекцијата до 21 год. ремизира со Бугарија
Ален Жирес гостин на Македонија Ѓорче Петров
Крамник и Ананд почнаа со реми
Српски хулигани претепаа одбојкарки на тренинг
Ана Ивановиќ прогласена за Лице на годината
Настја Љукин спортистка на годината