Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.03.2012, 10:39

Холанд води пред Саркози во кладилниците

Во Франција освен во спортските кладилници, другите видови на шпекулации не се можни. Но затоа пак доволно е да се премине каналот Ла Манш, тогаш можете и да заработите некое евро или фунта на престојните претседателски избори.

На пример, некој кој ќе стави еден долар на победата на Никола Саркози ќе заработи 2,75 долари, додека Франсоа Холанд е помалку исплатлив. Кандидатот на социјалистите носи заработувачка од само 0,28 долари, ова според интернте кладилницата „Ладброкес“.

Кладилницата „Интраде“ на Франсоа Холанд му дава 70 проценти шанси да победи на претседателските избори.

Англосаксонските медиуми посебно се интерсираат за курсот на влоговите при изборите, бидејќи тие се покажале многу поточни и од сите испитувања на јавното мислење.

„Интраде“ во 2004 ја прогнозираше победата на Џорџ Буш, а во 2008 на Барак Обама. Сепак победата на изборите се добива не со вложување во кладилниците, туку со ставање на гласачкото ливче во кутиите.


Статијата е прочитана 275 пати.

Испрати коментарИванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Една парламентарна одлука - две различни читања
Јанакиески - влез на нов оператор ќе отпушти стотици вработени
Зетот го убил дедото зашто не му давал да си ги види децата
Во Австрија уапсен „супер крадец“ од Македонија
Извлечен првиот автомобил во играта на среќа „Среќни вести“
Катар Петролеум заинтересиран за инвестирање во Македонија
Пад на цената на нафтата на берзите
Димовски - Нема простор за „зелена нафта“
Невладини од Војводина предлагаат федерална Србија
Собранието гласа за годишнини од значајни личности во 2012
Камерон призна дека организирал „тајни вечери“ за донаторите
Српскиот динар историски најниско во однос на еврото
Крвава семејна расправија во Чаир
Водата во градската мрежа на Прилеп е исправна
Попоски – Хејг - Британија е силен поддржувач на Македонија
Детонаторска каписла му пукнала в џеб
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар
Пожарникар повреден при незгода кај Требош
Што сакаше да каже Муса Џафери ?
Јапонија ја запре работата на уште еден нуклеарен реактор
Сеул ќе ја собори севернокорејската ракета
Сончево со повремена облачност
Караванот „Среќни вести“ тргна од Скопје
Турска компанија најави градба на станови во Македонија
Тројца кандидати во трката за претседател на Светската банка

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |