Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
14.11.2012, 14:22

Кожув декласиран во СамоковНа гостувањето во Бугарија избраниците на Марјан Србиновски беа поразени со убедливи 75:56

Екипата на Кожув не успеа да го добие реванш мечот со бугарскиот тим на Рилски Спортист. На гостувањето во Самоков избраниците на Марјан Србиновски беа поразени со убедливи 75:56.

Нашиот преставник во БИБЛ лигата средбата ја одигра со голем број на грешки, како и слаба реализација од поле што пак беше доволна причина за да го запише третиот пораз во ова натпреварување.

Сем почетните 2-0, Кожув не успеа да дојде до водство на мечот, а по првите 20 минути имаше негатива од шест поени (38:32). Последните две четвртини целосно му припаднаа на домашниот тим.

Слободан Божовиќ со 13 поени, пет скока и четири асистенции беше најефикасен во таборот на гевгеличани, покрај него до двоцифрен број поени дојдоа Штерјов и Филиповиќ со по 10 поени.

Нареден противник на Кожув е екипата на КК Београд со кого играат на 21 овој месец на домашен терен. (М.К.)Статијата е прочитана 200 пати.

Испрати коментарИлиевски му пресуди на Жалгирис
Њујорк и натаму без пораз во НБА лигата
Металург трпеливо ќе го топи Киелце
Аргентинците без муниција против Саудиска Арабија
На Мајами не му лежат гостувањата во Лос Анџелес
(ВИДЕО) Неверојатен гол на Ибрахимовиќ против Англија
(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата
Федерер бара побрзи терени
Брајант разочаран од Џексон, верува во Дантони
(ФОТОВЕСТ) Репрезентативците донираа за Боро Стаиќ
ХНС на удар за расизам на мечот со Македонија
Сто милиони фунти за англискиот првак од ТВ-правата
(ВИДЕО) Меси по четврти пат МВП во Примера
Лејкерси поразени од Сан Антонио, Њујорк и натаму гази
Јаневски - Резултатот со Словенија не е неважен
Хандановиќ - Штета што не игра Пандев
Новак инспириран од битката на татко му со болеста
Тери не ги скинал лигаментите на коленото
Леброн го извади Мајами во Хјустон
Македонија ќе тестира, Словенија сака да поентира
Трофејот од Лондон за Ѓоковиќ
Оташевиќ нов играч на МЗТ Скопје Аеродром
„13 Ноември“ за Димовски и за Металург
Меси пред Пеле по број на голови во една година
Мајк Д'Антони нов тренер на Лејкерси
Интер повторно на минус четири од Јувентус
Втора победа во серија на Лејкерси
Ѓоковиќ и Федерер во финалето на Мастерсот во Лондон
(ФОТО) МЗТ Скопје ја надигра и Цедевита

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Претежно облачно

Петок
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 1°C

Сабота
Сончево
Макс: 15°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (3)
Владетелот и совладетелката. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ИНТЕРВЈУ) Ни треба отворање кон меѓународната публика
Синдромот на преголема амбициозност и непотребно комплицирање е карактеристичен за мала, изолирана средина, вели режисер...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Фељтон Јованка |