Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.12.2012, 13:15
Ибрахимовиќ повторно најдобар во ШведскаСо 46 отсто од гласовите на фановите Ибрахимовиќ заврши на првото место пред натпреварувачката во скијачко трчање Шарлоте Калум колегата од истиот спорт Маркус Хелнер

Златан Ибрахимовиќ четврти пат по ред ја собира наградата за најпопуларен шведски спортист. Со 46 отсто од гласовите на шведските спортски фанови Ибрахимовиќ заврши на првото место пред конкуренцијата Шарлоте Калум, натпреварувачката во скијачко трчање и колегата од истиот спорт Маркус Хелнер.

„Наградите доаѓаат од гласовите на навивачите се посебни. Се чувствувам многу пријатно по добивањето на статуетката“, изјави напаѓачот на ПСЖ и моментално прв стрелец во француската Лига 1.

Луческу го напушта Шахтар?

Актуелниот шампион на Украина, Шахтар, наскоро би можел да остане без тренерот Мирчеа Луческу кој изрази желба да се пресели во турскиот гигант Фенербахче. Романецот за турските медиуми откри дека на крајот на сезоната би можел да ги напушти „рударите“ и да седне на клупата на жолто-сините од Истанбул.

„Ми недостасуваат Истанбул и Турција. Ако Фенербахче ми понуди договор, морам да почекам до крајот на сезоната, кога ми истекува договорот со Шахтар. Моментно можам само да ви кажам дека Фенер има се' што е потребно за да стане еден од најдобрите европски клубови“, изјави Луческу, кој претходно двапати работеше во Турција, и тоа како тренер на Галатасарај и на Бешикташ и со двата клубови ја освои шампионската титула.

Луческу осум сезони е на клупата на украинскиот клуб со кого освои вкупно 15 трофеи меѓу кои и од Купот на УЕФА во 2009 година.Статијата е прочитана 304 пати.


Испрати коментарРоналдо и Мурињо во Манчестер јунајтед?!
Саудиска проверка за сениорите
(ФОТО) Ибраими и Стјепановиќ горди на признанијата
Антиќ добар, Олимпијакос поразен
Липи не доаѓа во Реал Мадрид
Челзи со долгорочен договор за Бенитез
Клиперси со 15.победа во серија
Година во знакот на Тодор Гечевски
Ѓаволски тешка победа на Јунајтед
Попов се повреди на мечот со КПР
Ибраими македонски фудбалер на годината
Фетел спортист на годината во Европа
Шарлот го претрпе 16.пораз по ред
УЕФА ги обжали своите казни за Србија и Англија
Надал не игра ни во Абу Даби
Тестови со Грција и со Шпанија пред Евробаскет
Челзи се откажа од Фалкао и се сврте кон Вилја
Роналдо за 145 милиони евра во Манчестер јунајтед?
Хорнер го фали „херојскиот дух“ на Ред бул
Мајами божикно разиграни
Илиевски на местото на Бабунски?
Реал бара голман за следната сезона?
Снајдер ги договори личните услови со Тотенхем
На Кубица му недостасува Формула 1
Леброн се прости од забивањето
Кире Лазаров од утре во Пореч
Надал не очекува да биде фит пред март
Лион и ПСЖ со по три гола до нови три бода
Новицки се врати, Далас декласиран
Челзи ја потопи Астон Вила
Фергусон
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно опериран
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката серија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -2°C

Делумно облачно

Недела
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (39)
Зошто Јованка бараше масерка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Интервју - Нема да дозволиме насилство врз медиумите
Во Собранието се прекрши домашното и меѓународното законодавство. Практично, се случи цензура, бидејќи некој реши да им ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |