Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
28.12.2012, 15:23
Штипски полицаец пронајден мртовЧетириесет и деветгодишен штипски полицаец е пронајден мртов во атарот на Штип. До неговото тело е пронајден пиштол, но се' уште се утврдува дали станува збор за убиство или самоубиство.

Како што соопшти МВР, вчера околу пладне, 41-годишната сопруга на полицаецот пријавила дека тој се оддалечил од дома и не се вратил. Вчера, во атарот на градот, штипјанецот бил пронајден мртов со повреда во главата од огнено оружје.

„До него е пронајден пиштол, кој е предаден за вештачење“, соопшти МВР. Истрагата е во тек.

Статијата е прочитана 2048 пати.


Испрати коментарПетардите – забава или опасност
Државата ќе продава 10 стана на овчарот Иснифарис Џемаили
Во пет верижни сообраќајки - 11 повредениpile, 28.12.2012 21:52:36
Socuvstvo do semejstvoto na pocinatiot policaec.MVR veli istragata e vo tek.Nisto ne im veruvam.MVR oddamna go ima izgubeno kredibilitetot za objektivnost pri bilo kakvi istragi ili borba protiv kriminalot i korupcijata.Posebno pri vakvi netemelni i necelosni istragi kako primerite so Ubistvoto na policajkata na Granicniot premin Bogorodica ili smrta na policaecot Milojko bese proglaseno za samoubistvo, kako i proglasenoto delo samoubistvo na novinarot Vlado Tanevski,ili slucaite Raskolnjikov,Martin Neskovski, a podrzjani od nesoodvetni izjavi ili so obidi za premolcuvanje od Ministerot za vnatresni kako i so izjavi za marketinsko politicka promocija kako pri akcijata ,,Pepel vo Kumanovo, taka i pri masakrot kaj Smiljkovsko ezero.Za nastanite vo Sobranieto da ne zboruvame.KREDIBILITETOT NA MVR E SRUSEN.OSTAVKA

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 6°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C

Вторник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (40)
Љубомората е посилна од љубовта.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Времеплов на оптимистот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое ...
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |