Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Балкан Енерџи груп“ ќе го води бизнисот со парното

Компанијата ќе и' плаќа на „Топлификација“ околу 1 милион евра годишно за закупнина...

Богов очекува подобрување на економијата во 2013

Годината што измина гувернерот на Народната банка ја оцени како не толку лесна на економски план, но за наредната вели дека има подобри очекувања...

Песимизам во Атина пред посeтата на Нимиц

„То Вима“ пишува дека грчките власти се без големи очекувања околу изгледите за решавање на прашањето за името...

Вести
Прво па машко
Првото бебе што се роди во 2013 година е машко, тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри и е осмо дете на Јасмина Смилевска
Монетите од 50 дени се повлекуваат од промет
Најниската домашна валута од денеска ќе биде еден денар...
Годишнина од смртта на Глигоров
Првиот претседател на независна Република Македонија почина на први јануари 2012 година на 95-годишна возраст...
(ФОТО) Македонија ја пречека Новата 2013 година со многу очекувања
Како што ведрото и студено време не ги спречи најупорните да слават на отворено, така ни економската криза и беспарицата...
Паднаа царините на многу производи
МВР не нашло прекумерна употреба на сила врз новинарите
Утврден идентетитетот и на втората застрелана девојка
Германски „Шпигел“ го „умре“ Буш
Ирска од денеска претседава со ЕУ
Малолетничка загина во сообраќајна несреќа
Светот во 2012 година кога не се оствари пророштвото на Маите
Поповска: Вистината ќе излезе на виделина
Реактивирана касарната во Прилеп
Х��лари во битка со тромб во главата
На Токсикологија примени 42 лица
Америка се спаси од фискалниот амбис
Седуммина избодени во Белград на новогодшната ноќ
Прв јавен говор на севернокорејски лидер по 19 години
Берлускони: Левицата ме обвини за сешто, освен дека сум геј
2012 низ фотографии
 
Магазин
Марсеј и Кошице - престолнини на европската култура во 2013
Кошице е прв град во Словачка што ќе биде европски центар на културата, а Марсеј е четврти француски град што ќе го носи тој епитет
„Смртта на Ерусалим“ во сефардското списание “Лос Муестрос”
Новелата на Томислав Османли ќе биде објавувана во неколку следни броеви на интернационалното списание „Лос Муестрос“ ко...
„Педесет нијанси сиво“ - најпопуларна книга за 2012
Еротскиот роман на британската писателка Е.Л. Џејмс е добитник на една од најпрестижните британски книжевни награди „Spe...
Почина сликарот Никола Ивановски- Балтон
Познатиот академски сликар почина на вчера во Скопје на 64 годишна возраст...
Витни Хјустон и „Гангам Стајл“ најбарани на интернет во 2012
Најпребарувани настани се ураганот „Сенди“, голите фотографии на Кејт Мидлтон и Олимписките игри 2012...
Спорт
Финална глазура за мундијалот
Македонската репрезентација утре ја почнува завршната фаза од подготовките за Светското првенство во Шпанија
„Штрковите“ фаќаат залет за Будуќност
Дуелот во „Борис Трајковски“ со тимот од Подгорица е закажан за 5 јануари во 17 ч...
Мајами едвај го мина Орландо
На бранителот на круната му беше потребно продолжение за победа од 112:110 против „магичните“...
Серена сака да ја надмине Еверт
Помладата од сестрите Вилијамс има цел да стане најстариот женски рекет број еден...
Волкот останува во Арсенал!
Англискиот репрезентативец чиј договор со клубот истекува ова лето, со трите постигнати гола против Њукасл успеа да ја п...
Само суперлативи за Игрите во Лондон
Светот уживаше не само во исклучителните резултати на Фелпс, на Болт, на Рудиша и на другите спортски ѕвезди, туку и во ...
 

Најнови вести
Време
Скопје, -1°C

Магла

Вторник
Ведро
Макс: 5°C, Мин: -3°C

Среда
Сончево
Макс: 8°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Фељтон Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (41)
Разговор во шест очи.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ФОТО) Светот ја пречека Новата 2013
Милиони луѓе се собраа за пречекот на Новата година 2013 на плоштадите ширум светот...
Времеплов на оптимистот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое ...
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4072, 31.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Новогодишен прилог

Сите по список - Кои беа вредни, а кои дремливи
„Утрински весник“ ги издвои интересните изјави, но и гафовите на личностите што ја водат државата
Година на секој против секого
Македонија личеше на експрес лонец изминатите 12 месеци - политичката температура растеше и настаните стигнаа до вриење
Кризата е длабока, перспективите мрачни
Доколку Македонија не најде внатрешни конструктивни сили за излез, ќе се продлабочуваат поделбите во општеството, сметаат македонските интелектуалци
Топ бизнис-стории во 2012
Расправиите за буџетот и за задолженоста го обележаа крајот на 2012 година.
Политиката да ја остави економијата да дише
Аналитичари, бизнисмени, банкари... ги споделуваат за „Утрински“ очекувањата
Пратеничката која го овековечи крахот на демократијата
Шармантната штипјанка ги сними драматичните кадри што го обиколија светот, а кои му претходеа на донесувањето на буџетот за 2013 година
Времеплов на оптимистот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое име
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Само суперлативи за Игрите во Лондон
Светот уживаше не само во исклучителните резултати на Фелпс, на Болт, на Рудиша и на другите спортски ѕвезди, туку и во беспрекорната организација
2012 низ фотографии
Oпозициски демонстрации пред парламентот на 24 декември

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Интервју - Она што го посакав, веќе го добив
2012 и' донесе многу радост, креација и успех, што само навестува дека следната година за Калиопи ќе биде уште подобра
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна
Ѕвона ѕвонеа, бебиња донесоа
Добрата вест е што во 2012 година се случија многу повеќе свадби отколку разводи и се родија голем број бебиња
Интервју - Животот е чудо
Во седумдесеттите, во времето на најголемата популарност, музичарката Јадранка Стојаковиќ замина за Јапонија - таму остана 23 години и по едно несреќно паѓање на бина, остана врзана за инвалидска количка
Рецепти на Рудолф ван Вин
Холанѓанецот Рудолф е планетарно познат готвач, заштитно лице на каналот „24 кичен“ и вистински мајстор за благи работи
Рецепти од лична наша
Македонски народни јадења од традиционалниот готвач на Адријана Алачки можат да бидат дел од новогодишното мени
Уживајте во цртаната магијата
Хороскоп за 2013 година
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |