Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Стандарт“ - Самарас кај Борисов заради Македонија

Софискиот весник потсетува дека Грција и Бугарија веќе имаат усогласена позиција оти влезот на Македонија во ЕУ е можен само со добрососедски односи...

Нимиц, сепак, ќе донесе предлог

Грчките медиуми прогнозираат дека медијаторот ќе предложи нешто слично на Република Северна Македонија...

Осмото дете најубав новогодишен дар

Семејството Смилевски му приреди кралски пречек на својот најнов член Филип, првороденото бебе во Македонија во новата година...

Вести
ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори
Вицепремиерката задолжена за европски прашања, Теута Арифи, ќе биде кандидат за градоначалник на Тетово на претстојните избори, објавува порталот на албански јазик „Порталб“
Поддршка на туризмот и хотелиерството преку четири финансиски инструменти
Владата обезбеди четири кредитни линии за финансирање за купување, изградба и адаптација на капацитети до 70 легла ...
Гошев: Не е лесно да се донесе одлука за бојкот
Во 1994 сметавме дека немаме друг избор, зашто ако нема регуларни избори, тогаш натпреварот нема никаква смисла. На тој ...
Разговор - За мене, музиката е археологија
„Таа љубопитност да истражувате во музиката ја има и кога истражувате во електрониката“, вели претседателот Ѓорге Иванов...
Коледарските огнови го најавуваат Рождеството Христово
Скопјани традиционално 21. пат заеднички ќе го прослават Бадник
Шестмина Руси загинаа на моторна санка на Алпите
Билт: ЕУ опстана и покрај најавите за распаѓање
Ќе извезуваме и медицински радиоизотопи
Во вторник вонредна седница на Централниот одбор на СДСМ
До 24.000 денари месечно за студирање на децата без родители
Божикно обраќање на поглаварот на МПЦ, Стефан до верниците
Мексикански претскажувач: Чавес ќе почине до април, нова војна на Блискиот Исток
Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски
Финализиран договорот за новата сала „Јане Сандански“
 
Магазин
Божикниот концерт на „Скопски солисти“ со Нацоски и Таламанка
Организаторот најавува спектакуларен Божикен концерт, кој ќе се одржи на 8 јануари во Универзална, со познати дела
Уште две бесплатни претстави на МНТ
Поради големото интересирање на публиката на 8 јануари ќе бидат бесплатни влезниците за претставите: „Сребрена свадба“ и...
По Депардје и Бардо по руско државјанство
Актерката се закани дека ќе побара руско државјанство, но не за да избега од плаќањето данок, туку за да спаси два слона...
„Леандер и Косара“ и „Змејова невеста“ наскоро на оперската сцена
Од МОБ велат дека, конечно, ќе заживее македонското оперско творештво...
Круг кој не завршува
Кон „Стапица“, режија: Стефан Рузовицки, улоги: Ерик Бана, Оливија Вајлд, Сиси Спејсек, Крис Кристоферсон, Трит Вилијамс...
Спорт
Бадников оган „ќе гори“ и во „Борис Трајковски“
Дуелот од 16. коло од Јадранската лига е закажан за денеска со почетокот во 17 часот, влезот е слободен
Победа за Антиќ, пораз за Мекејлеб
Олимпијакос забележа победа над Бешикташ со 77:64, додека Фенербахче го претрпе вториот пораз, откако во Истанбул пред с...
Не би можела да се замислам без ракометот
Голманката Тања Андреева е категорична дека нема да ја смени одлуката за повлекување од репрезентацијата...
Клиперси го добија градското дерби со Лејкерси
Најдобар играч во победата над градскиот ривал (107:102) беше Крис Пол кој постигна 30 поени, а имаше и 13 асистенции и ...
Ефремов најдобар атлетичар за 2012
Во женска конкуренција наградата и' припадна на Ивана Рожман...
Пандев ја пречекува Рома во дербито на Серија А
 

Најнови вести
Време
Скопје, 9°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Никогаш не дозволив славата да ми удри в глава
„Дедо ми Иван секогаш ни велеше на нас, внуките: Имајте голема душа и отворено срце за сите. Тоа сум јас“, вели Катарина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4072, 31.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Новогодишен прилог
Интервју - Она што го посакав, веќе го добив
2012 и' донесе многу радост, креација и успех, што само навестува дека следната година за Калиопи ќе биде уште подобра...
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна...
Интервју - Животот е чудо
Во седумдесеттите, во времето на најголемата популарност, музичарката Јадранка Стојаковиќ замина за Јапонија - таму оста...
Рецепти на Рудолф ван Вин
Холанѓанецот Рудолф е планетарно познат готвач, заштитно лице на каналот „24 кичен“ и вистински мајстор за благи работи...
Ѕвона ѕвонеа, бебиња донесоа
Добрата вест е што во 2012 година се случија многу повеќе свадби отколку разводи и се родија голем број бебиња...
Топ-изглед, облека, коса и шминка, и тоа во последен час
Ако сакате да избегнете мамурлак, пијте вода и јадете салати
Според нутриционистката Тања Турунџиева-Станкоска, со што и да се гостите за Нова година, задолжително јадете многу свеж...
Експресни трикови за отрезнување
Додека трае забавата не се размислува за денот потоа, но последиците се неминовни, познати на сите , а се нарекуваат мам...
Жестоки пијалаци
Месото „пие“ силни црни вина со врвна арома
Виното е неизоставен дел од празничната трпеза, катализатор за олабавување и создавање пријателска атмосфера...
Ах, колку е убаво!
Свечено декорираната празнична трпеза ќе придонесе за посебна атмосфера во новогодишната вечер. Изберете ги омилените бо...
Рецепти од лична наша
Македонски народни јадења од традиционалниот готвач на Адријана Алачки можат да бидат дел од новогодишното мени...
Мени од дивеч
Месото од дивеч претставува вистинско насладување за гастрономските гурмани. Поради своја специфична нутриционистичка вр...
Уживајте во цртаната магијата
Хороскоп за 2013 година

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |