Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
27.12.2012, 15:20
Витни Хјустон убиена од дилерите поради долг?Холивудскиот приватен истражител Пол Хјубл тврди дека постои и видеоснимка во прилог на тоа

Пејачката Витни Хјустон, најверојатно, ја убиле дилери, а постои видеоснимка во прилог на тоа, тврди холивудскиот приватен истражител Пол Хјубл. Тој тврди дека снимката ја предал на ФБИ, а на неа се гледаат двајца мажи кои повеќе пати влегувале во хотелот „Беверли Хилтон“ и се претставувале како дел од нејзината придружба. Приватниот истражител тврди дека ја вовлекле Витни во собата и ја убиле, а смртта не била случајна.

Обдукцијата по смртта на пејачката покажа дека Витни Хјустон се удавила во када во хотелот „Беверли Хилтон“ откако зела смртоносен коктел на дроги. Хјубл тврди дека најверојатен повод за убиството е долгот на пејачката од 1,5 милиони долари, кој двајцата дилери дошле да го наплатат.

„Собата во хотелот беше пребарана, а пејачката имаше повреди кои упатувале на тоа дека се бранела. Сепак, не можам да тврдам дека навистина се работи за убиство, туку собирам докази што водат во таа насока“, рекол истражителот.

Статијата е прочитана 2003 пати.


Испрати коментарЕсма и Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на Евросонг
Годинава имавме три филма во Берлин
Промоција на „Осмото светско чудо“ во Белград
Отворена изложбата „Археолошка Македонија 2012“
Поддршката на македонскиот роман е нула
Мјузикл за Тоше Проески
Каролина - лице на новиот календар на „Пелистерка“
Фотографии од „Твитеркалендар 2013“ на продажна изложба
Проектот „Љубојна брас фантази“ сега и на ЦД
Новогодишен гала-концерт на Филхармонијата
Адел го заштити нејзиното име
„Јадро“ го брани демократскиот социокултурен простор
Се обновува ��рамската програма на Македонско радио - Радио Скопје
„Ангелите“ голи за шпанскиот „Вог“
Во „Мала станица“ изложуваат шест автори
„Фрик фестивал“ со гости од Белград
„Битлси“, Џегер и Бекам може да завршат на банкнота од 10 фунти

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -2°C

Делумно облачно

Недела
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (39)
Зошто Јованка бараше масерка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Интервју - Нема да дозволиме насилство врз медиумите
Во Собранието се прекрши домашното и меѓународното законодавство. Практично, се случи цензура, бидејќи некој реши да им ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |