Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
26.03.2012, 14:54

Дејвид Бекам ја продава својата колекција на автомобили

Во колкецијата се наоѓаат два Бентли, Бе-Ем-Ве 645, Ренџ Ровер Спорт и неговиот Ламбордџини Галардо

Фудбалерот Дејвид Бекам ја продава својата колекција на автомобили, која чини повеќе од 790.000 долари.

Во колкецијата се наоѓаат два Бентли, Бе-Ем-Ве 645, Ренџ Ровер Спорт и неговиот Ламбордџини Галардо, што беше купен за 268.872 долари, како и три мотори Харли Дејвидсон.

Колекцијата на Бекам е неверојатна и секоја од овие авотмобили вреди цело богатство.

Исто така, Бекам планира да ја продаде и луксузната вила во лондонскиот крај Хертфоршир кои британските медиуми ја нарекоа Бекигемска палата по примерот на Бакингемската палата, а се шпекулира дека чини околу 28,4 милиони евра, како и вилата во Франција вредна околу 3,9 милиони долари, како би се фокусирале на животот во Лос Анџелес со синовите Бруклин, Ромео, Круз и ќерката Харпер.


Статијата е прочитана 872 пати.

Испрати коментарСончево и свежо
Утре свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“
Гигантска лигња уловена во Егејско море
Една третина Американци до 2014 година со „таблет“ компјутери
Месечината вечерва „најблиску“ до Венера и Јипитер
Џејмс Камерон го допре дното на светот
Недела на франкофонски филм во Кинотека
Почнуваат 35. Денови на македонска музика
„Хенри Шести“ со „Зајди, зајди јасно сонце“ во Лондон
Музиката од филмот „Скопје ремикс“ во бесплатно издание
Наследен талент
„Евросонг 2012“ - Калиопи настапува втора
Зголемен бројот на пациенти со алергии
На Рубенс Муратовски ќе му биде врачена наградата „Актер на годината“ од „Дневник“
„Единаесет жени“ на Снежана Младеновска - Анѓелков е „Роман на годината“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |