Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.01.2013, 14:43
Челзи го претстави голгетерот од ЊукаслДемба Ба и официјално е фудбалер на лондонски Челзи. Сенегалскиот интернационалец ги мина лекарските прегледи и го стави својот потпис за верност на тимот од „Стемфорд бриџ“. За трансферот на Демба Ба, кој ќе го носи дресот со број 29, Њукасл ќе добие седум и пол милиони фунти.

„Многу сум среќен и горд што станав дел од европскиот шампион. Ова е доста работа, како за мене така и за мојот некогашен клуб Њукасл. Никогаш нема да го заборавам периодот минат во „Сент Џејмс Парк“, рече Ба, кој своето деби го очекува на денешниот меч против Саутемптон во рамките на 3. коло од ФА купот.

Статијата е прочитана 892 пати.


Испрати коментарГеоргиев од Бугарија го освои Божикниот турнир во шах - Карпош 2013
Македонија со 18 ракометари ќе патува за Севиља
Дванаесетта победа по ред за Клиперси на домашен терен
Лацио му се доближи на Јувентус
Македонија минимално загуби од Србија
(ФОТО) Будуќност повторно пречка за МЗТ Скопје
Победа за Антиќ, пораз за Мекејлеб
Клиперси го добија градското дерби со Лејкерси
Бадников оган „ќе гори“ и во „Борис Трајковски“
Пандев ја пречекува Рома во дербито на Серија А
Ефремов најдобар атлетичар за 2012
Швеѓанката Еклунд за малку ќе си го пресекла вратот со скија
Полицијата ги идентификува расистите кои го навредувале Боатенг
Никси без милост кон „мамузите“
Пато се враќа во Бразил, ќе игра за Коринтијанс
Хасани на трансфер-листа во Волфсбург
Полска не стравува за Пипан
Клиперси тргнаа во погрешен правец!
„Сеча“ на носители во второто коло во Доха
„Фенерџијата“ подобар од европскиот првак
Ракометарите комплетни во Ниш

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 0°C

Претежно облачно

Недела
Облачно
Макс: 2°C, Мин: -2°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (45)
Инцидентот на Бајкалско Езеро.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |