Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Скопје
17.07.2012, 17:47

Повеќенаменска сала на местото на „стадионче“ во Ново ЛисичеСо неколкуминутно играње пинг-понг и жонглирање, градоначалникот Ивица Коневски и премиерот Никола Груевски го пуштија и официјално во употреба повеќенаменското спортско игралиште во Ново Лисиче кое никна на местото на руинираното игралиште кое почна да се гради пред десетина година, но никогаш не се заврши. Сега, кај популарното кај аеродромци „стадионче“, изградена е повеќенаменска спортска сала за кошарка, мал фудбал и одбојка, а има и дополнителни сали за фитнес и за пинг-понг. Комплексот има и монтажни трибини со капацитет од околу 100 гледачи.


Статијата е прочитана 365 пати.

Испрати коментарГраѓаните ќе ја подобруваат работата на градските служби
Колку ќе биде безбеден скопскиот Менхетн

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 34°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 4 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Веќе цел месец, наведува истиот извор, Јужноафриканецот Оскар Пистоиус излегува со рускиот супермодел Анастасија Хожисов...
Спиеше со момчето и остана без Игри
„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за...
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Бекам на отворање на Игрите?

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |