Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.12.2012, 11:28

Шарлот го претрпе 16.пораз по ред

Шампионот Мајами синоќа и го нанесе 16.пораз на екипата на Шарлот и ја „закова“ на дното во Источната конференција

Екипата на Шарлот го доживеа и 16. пораз по ред, откако ноќеска загуби од шампионот Мајами. Шарлот по стартниот скор од 7-5 (победи-порази) сега имаа серија порази, што ги „закова“ на дното во Источната конференција.

Најефикасен на натпреварот беше Двејн Вејд со 29 поени, додека неговиот клупски колега од Мајами, Леброн Џејмс имаше 27 поени, 12 скока и 8 асистенции.

Резултати на натпреварите одиграни ноќеска: Вашингтон - Кливленд 84:87, Шарлот - Мајами 92:105, Орландо - Њу Орлеанс 94:97, Атланта - Детроит 126:119 (две продолженија), Милвоки - Бруклин 108:93, Мемфис - Филаделфија 89:99, Минесота - Хјустон 84:87 Сан Антонио - Торонто 100:80, Денвер - Лос Анџелес Лејкерс 126:114, Јута - Голден Стејт 83:94, Феникс - Њујорк 97:99 и Портланд - Сакраменто 109:91.

Натпреварот Индијана - Чикаго е одложен, поради лошите временски услови. Термин за одигрување дополнително ќе биде закажан.

Вечерва се играат два натпревара: Оклахома Сити - Далас и Лос Анџелес Клиперс - Бостон.

Пласман Источна конференција: Мајами 20-6 (победи-порази), Њујорк 21-8, Атланта 17-9, Индијана 16-12, Милвоки 15-12, Чикаго 15-12,...

Пласман Западна конференција: Лос Анџелес Клиперс 22-6, Оклахома Сити 21-6, Сан Антонио 22-8, Мемфис 18-8, Голден Стејт 19-10,...


Статијата е прочитана 171 пати.


Испрати коментарРоналдо и Мурињо во Манчестер јунајтед?!
Саудиска проверка за сениорите
(ФОТО) Ибраими и Стјепановиќ горди на признанијата
Антиќ добар, Олимпијакос поразен
Липи не доаѓа во Реал Мадрид
Челзи со долгорочен договор за Бенитез
Клиперси со 15.победа во серија
Година во знакот на Тодор Гечевски
Ѓаволски тешка победа на Јунајтед
Ибрахимовиќ повторно најдобар во Шведска
Попов се повреди на мечот со КПР
Ибраими македонски фудбалер на годината
Фетел спортист на годината во Европа
УЕФА ги обжали своите казни за Србија и Англија
Надал не игра ни во Абу Даби
Тестови со Грција и со Шпанија пред Евробаскет
Челзи се откажа од Фалкао и се сврте кон Вилја
Роналдо за 145 милиони евра во Манчестер јунајтед?
Хорнер го фали „херојскиот дух“ на Ред бул
Мајами божикно разиграни
Илиевски на местото на Бабунски?
Реал бара голман за следната сезона?
Снајдер ги договори личните услови со Тотенхем
На Кубица му недостасува Формула 1
Леброн се прости од забивањето
Кире Лазаров од утре во Пореч
Надал не очекува да биде фит пред март
Лион и ПСЖ со по три гола до нови три бода
Новицки се врати, Далас декласиран
Челзи ја потопи Астон Вила
Фергусон
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно опериран
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката серија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 7°C

Делумно облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 4°C, Мин: -5°C

Недела
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (39)
Зошто Јованка бараше масерка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Интервју - Нема да дозволиме насилство врз медиумите
Во Собранието се прекрши домашното и меѓународното законодавство. Практично, се случи цензура, бидејќи некој реши да им ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |