Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
30.05.2012, 15:57

Цеца на концерт во Скопје со приватен авионБалканската турбофолк-ѕвезда ќе настапи утревечер во „Метрополис арена“ во склоп на големата турнеја „Љубав живи

Македонските обожаватели на балканската турбофолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ утревечер (31 мај) ќе имаат можност да бидат на нејзиниот мегаконцерт во Скопје, кој е дел од големата турнеја „Љубав живи“.

Во текот на денот, Светлана Ражнатовиќ-Цеца се очекува да пристигне на скопскиот аеродром со својот приватен авион, а вечерта публиката во „Метрополис арена“ да ги слушне и да ги пее со неа хитовите. Цеца ветува незаборавно доживување. Концертот е закажан за 21 часот, а влезот на „Метрополис арена“ ќе биде отворен за публиката во 19,30 часот.


Статијата е прочитана 1458 пати.

Испрати коментар„Свадбата на Фигаро“ ќе го отвори МТФ „Војдан Чернодрински”
Британските режисери Тони Палмер и Мајк Сарн во филмот „Соба со пијано“
Kуќата на Ејми Вајнхаус се продава за 2,7 милиони фунти
Промоција на „Грабнувањето на Европа"
„Оф-фест“ почнува со Хуан де Маркос Гонзалес
Грандиозната „Аида“ ги затвора „Мајски оперски вечери“
Се отвора галеријата „Јустина и Родољуб Анастасов“
Праизведба на „Змејовата невеста“ во прилепскиот театар
„О��-фест“ продолжува да носи музика од сите континенти„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Петок
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Сабота
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен Магазин |