Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
21.12.2012, 12:42

Заврши победничката серија на ОклахомаМинесота ги порази „тандерс“ (99:93), прекинувајќи им ја триумфалната низа од 12 меча едноподруго

Екипата на Оклахома Сити е запрена во Минесота, откако ноќеска го доживеа петтиот пораз сезонава во НБА лигата и со тоа ја прекина серијата од 12 победи. Решавачката предност домашната екипа ја направи во првиот периот кој го доби со 30:18.

Повеќе играчи кај домашните беа расположени за игра. Кевин Лов имаше „дабл-дабл“ учинок 28 поени и 11 скокови, Никола Пековиќ оствари 24 поени и 10 скокови, а Џеј Џеј Бареа од 18 поени 14 ги постигна во последниот период.

Резултати: Минесота - Оклахома Сити 99:93, Далас - Мајами 95:110 и Портланд - Денвер 101:93.

Вечерва се играат десет натпревари: Торонто - Орландо, Филаделфија - Атланта, Бостон - Милвоки, Њујорк - Чикаго, Детроит - Вашингтон, Кливленд - Индијана, Мемфис - Далас, Сан Антонио - Њу Орлеанс, Лос Анџелес Клиперс - Сакраменто и Голден Стејт - Шарлот.

ИСТОК: Њујорк 19-6 (победи-порази), Мајами 17-6, Атланта 15-8, Чикаго 14-10

ЗАПАД: Оклахома Сити 21-5, Лос Анџелес Клиперс 19-6, Мемфис 17-6, Сан Антонио 19-8, Голден Стејт 17-9 итн.
Статијата е прочитана 247 пати.


Испрати коментарИлиевски на местото на Бабунски?
Реал бара голман за следната сезона?
Снајдер ги договори личните услови со Тотенхем
На Кубица му недостасува Формула 1
Леброн се прости од забивањето
Кире Лазаров од утре во Пореч
Надал не очекува да биде фит пред март
Лион и ПСЖ со по три гола до нови три бода
Новицки се врати, Далас декласиран
Челзи ја потопи Астон Вила
Фергусон
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно опериран
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -4°C

Магла

Среда
Облачно
Макс: 10°C, Мин: -1°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 11°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (36)
Тито во дилема дали да се разведе од Јованка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
„Заробена“ јахтата на Стив Џобс
Наследниците на Стив Џобс му платиле само шест милиони евра на Штарк, а тој смета дека му должат девет милиони евра. Бро...
Новогодишната елка како семеен фотоалбум
Ако ви здосади досегашниот изглед на елката, олабавете се и направете нешто сосема ново.Во продолжение- совети како да ј...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |