Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
30.12.2012, 11:56
Витни Хјустон и „Гангам Стајл“ најбарани на интернет во 2012Најпребарувани настани се ураганот „Сенди“, голите фотографии на Кејт Мидлтон и Олимписките игри 2012

Корисниците на „Гугл“ најмногу ги интересираат музичарите! Барем така може да се заклучи од пописот на Гугл за најбарани поими во изминатава 2012 година на овој интернет-пребарувач. Имено, на првото место се наоѓа Витни Хјустон, чија смрт оваа година растажи многубројни обожаватели, додека на второто место е „Гангам стајл“, песната на јужнокорејскиот музичар Псај. На третото место е ураганот „Сенди“, додека „ајпад 3“ е на четврто место, а Олимписките игри 2012 го Лондон се дури на седмото место.

Витни Хјустон исто та��а е прва на списокот на најбараните личности на „Гугл“, пред Кејт Мидлтон и Аманда Тод...

Најпребарувани настани се ураганот „Сенди“, голите фотографии на Кејт Мидлтон и Олимписките игри 2012.

Музичарите апсолутно доминираат кога станува збор за фотографии. На првото место на најбарани слики е бој-бендот „Уан дајрекшн“, чиј пак член Хари Стајлс е на седмото место. Втора е Селена Гомез. На петтото и десеттото место се Ники Минаж, односно Кејти Пери. Од немузичките фотографии, најбарани се оние на „ајфон 5“, кои се најдоа на третото место.

Списокот на најбараните спортисти го предводи кошаркарот Џереми Лин, а меѓу филмовите најпопуларен е „Игра на глад“. На списокот на електронски уреди, чии називи луѓето најчесто ги „гуглале“ се наоѓаат: „ајпад 3“ „самсунг галакси С3“ и „ајпад мини“.

Статијата е прочитана 448 пати.


Испрати коментарУметниците се простија од Никола Иванов-Балтон
Концертот за Василица годинава посветен на Верди
Колин Фарел пиел по две шишиња виски
Првата дама на Северна Кореја веројатно се породила?
Депардје стана Русин
Хју Хефнер пак се ожени
Прагот стана мој покрив, а куферот моја адреса
Алаѓозовски, Крајчев и Тоциновски добитници на „Прозни мајстори“
„Скајфол“ заработи една милијарда долари
Данската кралица скептична кон Фејсбук
Се венчаа Бред Пит и Анџелина Џоли
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (42)
„Педесет нијанси сиво“ - најпопуларна книга за 2012
„Смртта на Ерусалим“ во сефардското списание “Лос Муестрос”
Почина сликарот Никола Ивановски- Балтон
Марсеј и Кошице - престолнини на европската култура во 2013
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (41)
(ИНТЕРВЈУ) Готвам, значи постојам и сум сакана
(ИНТЕРВЈУ) Не се плашам од „Метрополитен“
„Шарли Хебдо“ ќе објави „халал“ стрип за животот на Мухамед
Есма и Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на Евросонг
Годинава имавме три филма во Берлин
Промоција на „Осмото светско чудо“ во Белград
Отворена изложбата „Археолошка Македонија 2012“
Поддршката на македонскиот роман е нула
Витни Хјустон убиена од дилерите поради долг?
Мјузикл за Тоше Проески
Каролина - лице на новиот календар на „Пелистерка“
Фотографии од „Твитеркалендар 2013“ на продажна изложба
Проектот „Љубојна брас фантази“ сега и на ЦД
Новогодишен гала-концерт на Филхармонијата
Адел го заштити нејзиното име
„Јадро“ го брани демократскиот социокултурен простор
Се обновува Драмската програма на Македонско радио - Радио Скопје
„Ангелите“ голи за шпанскиот „Вог“
Во „Мала станица“ изложуваат шест автори
„Фрик фестивал“ со гости од Белград
„Битлси“, Џегер и Бекам може да завршат на банкнота од 10 фунти

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Петок
Делумно облачно
Макс: 8°C, Мин: 0°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 3°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |