Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
03.04.2012, 17:42

„Топлификација“ нема да дели дивиденда

„Топлификација“ нема да дели дивиденда. Ова стои во предлог-одлуките што ќе му бидат доставени на Собранието на акционери на компанијата, што ќе се одржи на 25 април годинава во хотелот „Александар палас“.

Инаку, „Топлификација“ лани остварила нето-добивка од само 24 илјади евра. Со оглед на сумата реализирана како добивка, очигледно е дека „Топлификација“ и нема што многу да им подели на акционерите, но од друга страна се поставува и прашањето, дали тоа е резултат и на револтот што компанијата го предизвикува со нејзиното работење кај корисниците. (С.М.)


Статијата е прочитана 1147 пати.

Испрати коментарПапандреу имаше повеќе средби со Груевски отколку со Меркел и Саркози
„Детонатор“ ja тресе штипската полиција – Каширски заминува
Кралев
За исклучено парно можеби ќе се плаќа 15 отсто
Зоран Трајчевски на кормилото на СРД?
Ахмети и Орав со решение за влез на Македонија во ЕУ и во НАТО
Во Албанија само со лична карта
Тачи не се сретна со Обама
Сериски убиец сее страв во парискиот регион
Загина градежен работник во населба Аеродром
„Киднапиран“ авион на „Александар Велики“
Сарачини не очекува проблеми во снабдувањето со нафта
Сараево одбележува 20 години од почеток на опсадата
Пожар на Клиниката за онкологија, нема повредени
Шест нови предлози за членови на МАНУ
Панде Лазаров осуден на пет години затвор
Живееме четири години пократко од Европејците
Опозицискиот фронт ќе покаже заби по Чикаго
Пораки од Капитол хил
Дал 1.000 долари, бара половина од „Фејсбук“
Терористи на суд за нападот на кулите близначки
Гнев во Грција по самоубиството на пензионерот
Австрија и Словенија се скараа за колбаси
Конектикат ја укинува смртната казна
Најмалку седум лица се убиени во судирите во Сирија
САД - Еврозоната има средства да се избори со кризата
Најсреќна земја во светот е Данска
Клинтон ги охрабри напорите на Косово за членство во ЕУ
Путин - Функционерите ќе возат руски коли
НАТО да не дозволи Македонија да биде заборавена во Чикаго
Претседателот Иванов ќе се сретне со американски конгресмени
Чистка на луѓето блиски до градоначалникот на Битола
Георгиевски си ја зголемува преговарачката цена
„Телеком“ го почести буџетот со 38 милиони евра од дивидендата
Таксистите ја блокираа „Илинденска“
Француски акедемик пронајден мртов во хотел во Њујорк
До крајот на годинава ќе се знае кои генерали ќе заминат во пензија
Словачка има нова влада
Нестабилно време со пороен дожд и грмежи
Продолжува „Детонатор“, запленети 200 апарати за игри на среќа
Владата најави ребаланс на Буџетот
Шурман - Македонија во НАТО веднаш штом се реши името
Обвинение против директорот на „Нова ТВ“
Сарачини - Регионот е значаен трговски партнер на Македонија
Иднината на Македонија и Албанија е во европското семејство
Мит Ромни победи во три сојузни држави во САД
Борис Тадиќ поднесе оставка
Бугарската мафија најмногу заработува од проституција
Италијански бизнисмен и' остави на црква 1,7 милијарди евра
Кафуле во дворот на гимназијата „Јосип Броз Тито“
Нов Светски трговски центар никна над Менхетен
Два нови случаја на педофилија
Магични печурки на македонско мени
Иванов се сретна со шефот на унгарската дипломатија Мартоњи
Почина најстарата потомка на отоманската династија
Фатален пожар на московски пазар
Најмалку седум жртви на пукање во американски колеџ
Унгарскиот парламент ја прифати оставката на претседателот Пал Шмит
Како експлодираше „Детонаторот“ во Кочани
Полицијата ги фати малолетниците обвинети за инцидентите во Тетово
Руралните средини ќе добијат 680 интернет киосци
Пронајден учесникот во фаталната сообраќајка кај Липково
Авион падна во Сибир - 12 преживеани
Србија во шок по трагедијата во дискотека во Нови Сад
МВР пресече меѓународен канал на трговија со хероин
Приведени 23 лица осомничени за насилство
Заврши процесот на денационализација
Меркел - Иднината на ЕУ е политичка унија
Почина архитектот Борис Чипан
Нимиц - Можно е решение за името, кое ќе им одговара и на двете страни
Прекршочни пријави за професорите од Хемиското училиште
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Во Италија уапсени 58 членови на мафијата Ндрангета
За спас на еврозоната договорени 800 милијарди евра
Професори тепале ученици во Хемиското училиште
Запленето големо количество брендирани парфеми, часовници и метални палки
Северна Кореја почна со полнење на ракетата
Иванов - Во Чикаго да се преиспита заклучокот од Букурешт за Македонија
Драчевец пукал кон деца, нема повредениMark, 03.04.2012 22:14:18
Se poveke se zboruva deka e se raboti za kriminalna sprega pomegju rakovodstvoto na Toplifikacija i visoki strukturi od vlasta, na steta na gragjanite no i akcionerite vo firmata! Pari ima, gragjanite plakjaat, no negde se odlevaat! Akciite vo TE-TO se stavaat pod zalog i Gospod znae sto se pravi potoa! Vo tek e golem grabez!!!
jovan, 04.04.2012 00:39:36
Akciite ke e im padnat skoro do, za bezpari, i ke si gi kupi nekoj za bagatela. A kako sto se krade struja, taka se krade i parno, (pa i poveke) i normalno e deka nema da mozat da delat dividendi, bonusi.....pa moraat da digaat ceni za da nadoknadat sve sto im treba, a narod ednostavno NEMA PARI. Zatoa i se isklucuvaat, a ukluceni ke ostanat samo onie koj stavile dodatno, podno greenje, bojleri, dogradile/ prosirile a ne prijavile zgolemena kvadratura..... Zatoa treba kalolimetri, pa koj kolku potrosil, tolku neka plati. Podobro i za cesnite korisnici, a i za samata Toplifikacija.
jimmy1, 04.04.2012 08:06:08
Smetkite za parno pregolemi a ovie ostvarile samo 24 iljadi evra. ajde bere, pogolemi lagi i gluposti zdravje. Pa jas veruvam deka glavniot na tolifikacija ima zarabotano poveke milioni evra, a ne edna toplifikacija sto go brici narodot kako sto saka. Stramotilaci, ako imaat malu oset nema da izleguvaat so vakvi gnasni lagi. Kade e korupciska da se pozanimava so ovie od toplifikacij, samata suma e podtik za toa, ali ovie gi lovat sam onie sto ne se vo bliskost so VMRO. Znaci i ovie se gordeat sto se Grujovi poslusnici.
trajce, 04.04.2012 08:46:38
namesto sto delea dividendi poslednite 20 godini, vo iznos od nad 20 milioni evra, trebase da kupat kalorimetri i da gi postavat, isto kako sto pravi evn. i ke bese se vo red. vaka sakaat narodot pak da plati, epa nema em jare em pare
ЛАЖАТ. А каде се парите., 04.04.2012 10:09:32
Компанија до компанија. Сите сте ајдуци. Банки, телекомуникациски, енергетски си смислувате даноци, провизии, повисоки сметки. Само народна непослушност од барем 20% од граѓаните. Топлификација да каже каде го преточи профитот милионски плус тие 24.000.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 7°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 22°C, Мин: 7°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 17°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |