Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Скопје
18.07.2012, 17:04

Фудбал на песок на плажата кај Парк

Со натпреварите од меѓународниот турнир во одбојка на песок „Скопје 2012“ што ќе се одржува во наредниве три дена и официјално ќе биде пуштено во употреба новото мултифункционално игралиште на песок, лоцирано на Градската плажа „Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5 метри, со песочна подлога и може да се приспособи за играње одбојка, ракомет и фудбал на песок. Осветлено е со петнаесетина рефлектори, а пристап до него има од двете страни на плажата. Градските власти најавуваат дека меѓу двете патеки на кејот наскоро ќе бидат поставени и монтажни трибини.

Игралиштето го изградија екипи од „Улици и патишта“, а финансиер е Град Скопје, кој за оваа намена издвои околу 32.000 евра. (С.Р.)


Статијата е прочитана 129 пати.

Испрати коментарУрбанистичкиот план на интернет
Трајановски плаќа советници за граѓанските организации
Аеродром со цркви на секој чекор

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 34°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 4 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Веќе цел месец, наведува истио�� извор, Јужноафриканецот Оскар Пистоиус излегува со рускиот супермодел Анастасија Хожисов...
Спиеше со момчето и остана без Игри
„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за...
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Бекам на отворање на Игрите?

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |