Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
30.11.2012, 13:28

Исла Фишер: Тешко е да бидеш госпоѓа Борат

Сопруга на ѕвездата зад ликовите „Ali G“, „Borat“ и „The Dictator“ вели дека тој во реалноста е откачен и непредвидлив токму како и на екранот

Да се биде во брак со Саша Барон Коен дури и не звучи како нешто едноставно.

Актерката Исла Фишер, сопруга на ѕвездата зад ликовите во сериите и филмовите „Ali G“, „Borat“ и „The Dictator“, вели дека тој во реалноста е откачен и непредвидлив токму како и на екранот.

- Не можам да ви опишам колку пати ме засрамил во некои друштвени ситуации. За него нема разлика меѓу гафови кои намерно ги прави како комичар и ужасни грешки кои ги прави како мој сопруг. Проблемот е во тоа што тој тешко ги препознава другите ѕвезди доколу во дадениот момент не глумат некои од нивните ликови. Во една прилика ја прашал Кејт Бланшет со што се занимава, реча Фичер.

Фишер вели дека неговиот најголем гаф се случил при прикажувањето на еден филм во кој главна улога имал актерот Џек Блек. После завршувањето на филмот, една жена со големи гради одржа долг говор, а после неа Џек кажа само неколку реченици.

- После прикажувањето на филмот Саша отиде до Џек и го праша зошто одржа толку кус говор. Му рече дека требало на таа жена со големите гради да и рече да замолчи и тој самиот да каже нешто повеќе. Џек тогаш кисело се насмевна и рече дека таа жена е неговата мајка. Саша ниту тоа не го исфрли од такт. Му рече на Џек дека неговата мајка има преубави гради, а потоа рече и дека јас веќе подолго време сакам да имам такви гради. Сакав земјата да се отвори и да ме голтне, рече Фишер.

Саша и Исла се сретнаа во Сиднеј во 2002 година, а се венчаа во 2010 година. Имаат две ќерки, петгодишна Олив и двегодишна Елулу.

- Во моментов е малку полесно. Саша пишува некои сценарија, па не се однесува како некои од неговите алтер ега. Сепак, секогаш морам да бидам претпазлива, додаде Фишер.


Статијата е прочитана 739 пати.

Испрати коментар(ФОТО) Реконструирана фасадата на објект во Старата скопска чаршија
Оперски арии за поддршка на лицата што живеат со ХИВ
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
„Тита��ик“ на 3-Д во „Синеплекс“
Филмскиот фонд додели три гранта за идеи за сценарио
НАСА откри мраз на површината на Меркур
Наталија Бондарчук ќе гостува на Филмскиот циклус „Андреј Тарковски“
Бранко Ѓорчев ја доби наградата „Св.Климент Охридски“
„Кој кого расте“ - нов ТВ-проект со Зорица Црношија
„Старо купуем“ - нов македонски филм
Адријана Лима бремена на календарот на „Пирели“
Хусеин Сермет настапува со Филхармонија
Изложба за Шатев во Софија
„Теа модерна“ - најуспешен печатен проект
Награди за уметничко дело од амбалажен отпад
Филмот „Мајки“ и изложба на Манчевски во Хрватска
Лансирана HP Connected Music во соработка со Universal Music
„Нувел Ваг“ го воодушеви Скопје
Паневропскиот филм на Макс ТВ во Македонија
Одбележани сто години од раѓањето на Кирил Пенушлиски
Kлавирот од „Казабланка“ на аукција
„Пуси рајот“ за најфаци на годината
Актери и музичари го продаваа „Лице в лице“
„Суперхикс“ - фешта со „Молокаи“ и „Чарли хит“
(ФОТО) Каролина Гочева со нов албум
„Трето полувреме“ ќе се прикаже во цела Македонија
Ердоган против Сулејман
Марија Каран искористена за љубомора на Северина
Симон Трпчески беше грациозен, вели „Лос Анџелес тајмс“
„Златна ѕвезда“ за шпанскиот „Брчки“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Делумно облачно

Сабота
Претежно облачно
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (16)
Тито ја прокоцкува довербата на Америка. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Улиците и за велосипеди
При проширувањето на некои булевари повторно се заборави на велосипедскиот сообраќај...
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
Ретки фотографии во боја, кои даваат поглед на животот во градот додека се тетерави кон војна...
Интервју - И документарците треба да се гледаат во кино
„Брајан Ино во филмот зборува за неговите идеи“, вели британската режисерка Никола Робертс...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |