Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
25.05.2012, 13:02

Торстен Вогес и Ханес Вегенер во „Соба со пијано“Познатите германски актериќе бидат дел од новиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи

Познатите германски актери Торстен Вогес и Ханес Вегенер, ќе бидат дел од новиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи, чија прва клапа треба да падне на 4 јуни во Скопје, со што се комплетира актерската екипа. Дел од филмот, како што веќе најавивме, ќе биде и големиот југословенски и српски актер Светозар Цветковиќ, кој зад себе има исклучително богата кариера и многубројни награди. А, покрај македонската екипа, во филмот на Иванов ќе играат и: Ива Крајнц од Словенија, Јагода Кумриќ од Хрватска и Невена Ристиќ од Србија.

Торстен Вогес (1961), кој е забележителен и во театарот, својата филмска кариера ја започнува во 1978 година и досега играл во голем број филмови, меѓу кои и во „Големиот Лебовски“, „Deuce Bigalow: Male Gigolo“, како и во светскиот блогбастер „Осум милиметри“. Живее и работи во Лос Анџелес.

Ханес Вегенер (1980), пак, зад себе има и театарско искуство, од кое се издвојува работата во театарот „Максим Горки“ од Берлин. Иако млад, веќе има одиграно голем број филмски улоги, од кои се издвојуваат оние во филмовите „The Baader Meinhof Complex“, „The Three Musketeers“ и најновото остварување на Стивен Спилберг „War Horse“.Статијата е прочитана 231 пати.

Испрати коментар„Зад ридовите" и „Љубов" фаворити за „Златна палма"
Шведска победник на Евровизија, Калиопи дванаесетта
Калиопи под реден број 22 во финалната вечер
(ФОТО) Србија ни подари копија од златна маска од Требениште
„Здраво млади“ - фестивал што ветува
Благој Нацоски со нова улога во Италија
„Војводката на чардашот“ од Калман вечер во МОБ
(ВИДЕО) Калиопи во финалето на Евросонг!
„Астерфест“ започнува со „Бардо“
„Трето полувреме" доби во Кан светски продажен агент
Вечерва и утре фестивалот „Здраво Млади“
Спектакуларно отворен 31. Мал битолски Монмартр
Калиопи вечерва настапува втора
Новите модели на HP претставени и во Македонија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Претежно облачно

Недела
Грмотевици
Макс: 20°C, Мин: 8°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |