Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.10.2012, 12:03
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - СрбијаИнформацијата ја објави српски „Курир“ повикувајќи се на извори блиски до навивачите на Црвена Ѕвезда и Партизан

Хулигани, навивачи на двата најголеми српски клуба, ќе го искористат гостувањето на националниот тим во Скопје за пресметка со Албанци, објави српски „Курир“ повикувајќи се на извори блиски до навивачите на Црвена Ѕвезда и Партизан.

Околу 300 хулигани познати по правење инциденти ќе тргнат кон Скопје со автомобили и комби возила во сопствена режија со цел, како што велат, да се „пресметаат со скопски Албанци (Шиптари)“.

- Ќе бидеме околу 300, а ќе имаме поддршка и од локални навивачи на Ѕвезда и Партизан. Подготвуваме големо изненадување за Албанците во Скопје. Добро ќе не запаметат, а цел ни е да ги претепаме низ градот. Бидејќи не одиме организирано, мислам дека без проблеми ќе стасаме до Скопје, но и во некои попатни места во кои живеат голем број Албанци, вели еден од белградските хулигани.

Натпреварот во Скопје меѓу Македонија и Србија се игра вечерва во 20.30 часот.

Статијата е прочитана 1458 пати.

Испрати коментарПобеда за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Работнички потпиша со Шарпер
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Фетел не размислува за Ферари
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватскаzrak, 15.10.2012 13:41:51
srpska rabota-se tresese gorata se rodi glusec,a i kosovo go oslobodija.........
Куку Леле, 15.10.2012 14:26:56
Неможат дома да ги тепаат па ке дојдат кај нас !!! Куку леле што ќотек ќе добијат !!! Па тие појма немаат колку долго вежбаат тепање со нас, сега овие ко кец на десетка ќе им дојадат !!! А да им се придружиме , може ние малку ќе се офајдиме ,поарно не, да не не замаваат од сите страни !!! Па ни криви ни должни пак да го извлечеме подебелиот крај!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 8°C

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (28)
Јованка е загрижена: „Ќе ме растргнат по смртта на Тито“! Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |