Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
03.11.2012, 13:25

Настани

ОД САБОТА ДО САБОТА

Подготвил: Бојан Шашевски

(САБОТА 3 ноември)

- „Ромео и Џулиета“, локација: МНТ (Театар Центар) во Скопје, 20 ч.

Претстава од Вилијам Шекспир, режисер Лилиа Абаџиева

- „Диџејсаурус“, локација: клуб „Папаја“ во Скопје, 22 ч.

Електронска забава со Пасинџер, Васо и Кинџо

- Трет роденден на клубот „Ла Кања“ од Скопје, 21 ч.

- „Винил најт“, локација: клуб „Капан ан“ во Скопје, полноќ

Журка со плочите на диџеите Хајпертеч, Оги и Иљче


(НЕДЕЛА 4 ноември)

- „Боди, мајнд и спирит фестивал“, локација: МОБ во Скопје, 18 ч.

Фестивал за здравје и уметност на живеењето

- „Психоделична канцеларија“, локација: кафе „М“ во Скопје, 22 ч.

Псидоделичен транс-настан со Прототајп и Ониро

(ПОНЕДЕЛНИК 5 ноември)

- Изложба на слики и графики од уметникот Луран Османи, локација: КИЦ во Скопје

(ВТОРНИК 6 ноември)

- „ЕХО-Денови на планинскиот филм“, локација: Кинотека на РМ, 18 ч.

Проекции на „Пеликаните на Преспа“ (Германија), „Мајката“, „Воинот“ (САД), Ветена земја (Бугарија),„Месечев цвет“ (Британија)

(СРЕДА 7 ноември)

- „Госпоѓа Јулија“, локација: Театар Центар (МНТ) во Скопје, 20 ч.

Претстава од Август Стринберг, режија Саулус Варнас

(ЧЕТВРТОК 8 ноември)

- Концертна промоција на новиот албум „Вауфв!“ на инди-рок бендот „Д Џон“, локација: МКЦ во Скопје, 22 ч.

- „ЕХО-Денови на планинскиот филм“, локација: Кинотека на РМ, 18 ч.

Проекции на „Речниот Бог“ (Германија), „Продолжена линија“ (Италија),

„Што се случи на островот Пам“ (Полска), презентации

(ПЕТОК 9 ноември)

- Концерт на џез-квинтетот „Летечки пекинезери“, локација: клуб „Хавана“ во Скопје, 21:30 ч.

- „ЕХО-Денови на планинскиот филм“, локација: Кинотека на РМ, 18 ч.

Проекции на „Најдолгиот пат“ (Германија), „Номадот“, „Менувач на форми“, „Возрасниот“ (САД), Кукучка (Полска), Врвот (Британија)

(САБОТА 10 ноември)

- Промоција на ДВД-издание од хеви-метал составот „Стил темпл“, локација: Кинотека на РМ во Скопје, 20 ч.

- „2 години Неуритмикс“, локација: клуб „Капан ан“ во Скопје, полноќ

Драменбејс-забава со „Л 33“ (Бугарија), Тектоун, Нултабајт, Хајпертеч, Дарко Степич


Статијата е прочитана 853 пати.

Испрати коментарЛазаров во репрезентативниот клуб „Илјада“
Клиперси први ги стопираа Спарси
Куманово го декласира Ѓуро Ѓаковиќ
Историска победа на Селтик против Барселона
Ѓоковиќ го „скрши" Мареј
Вардар со предност од Битола
Магијата на Орландо не помина во Чикаго
Федерер го помина Лендл
Македонија скокна 21 место на листата на ФИФА
Челзи со сите сили против Шахтар
Озил го спаси Реал, Сити пред елиминација
„Металците“ победуваат кога ги отпишуваат
Награди за Федерер, Ѓоковиќ и браќата Брајан
Јунајтед ќе постави статуа на Фергусон
Реал готви реванш за Дортмунд
Мари направи пресврт, Ѓоковиќ без проблем
Уште една убедлива победа на Мајами
Сензационална победа на МЗТ во Љубљана
Липко - маскота на ЕП 2013
Николиќ и Кресоја на списокот за ЕП
МЗТ по чудо во Љубљана
Давид Ферер го освои Париз
Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија
Прва победа за Лејкерси во новата НБА сезона
Ставрев ќе му суди на Јувентус
Лазаров - Одигравме најслабо во последните неколку години
Македонија убедливо поразена од Португалија
Раиконен го освои Абу Даби
Вардар и без публика славеше во Куманово
Јувентус на колена пред Интер
Бруклин тргна триумфално, Ален го спаси Мајами
Прв триумф за Работнички
Суровиот Баерн го потопи Хамбург
Сигурни победи на Барселона и Реал, прв пораз на Атлетико
Јунајтед го презеде врвот од Челзи
Меси му посака добродојде на синот Тијаго
Лејкерси пак загубија, Мајами прегазен од Њујорк
Мекејлеб за брза рехабилитација на Фенербахче
Црна Гора ја „тресна“ Германија!
Полјакот Јанович со скалпот на Мари!
Ракометарите преку Португалија до Данска
Паркер со звукот на сирената ја урна Оклахома
Фиорентина по 30 години победи во Џенова
Босилков веќе не е претседател на МЗТ
Квери му ја уништи забавата на Ѓоковиќ
Харден како ракета, нов пораз на Лејкерси
Погба го спаси Јуве, пресврт на Интер
Лазаров - Не очекував вака лесно да победиме
Челзи му врати на Манчестер јунајтед
(ФОТО) Македонија со победа ги почна квалификациите за ЕП

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 13°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 13°C, Мин: 2°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (46)
Амбициите на Даријана. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
(ВИДЕО) Скопје 2014 во новиот спот на Macedonia Timeless
Главниот фокус во најновиот спот на Macedonia Timeless е општина Центар, односно градбите и спомениците од проектот Скоп...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |