Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
18.07.2012, 15:28

Промоција на нова химна на АРМ и униформа на баталјонот за Почести

На плоштадот „Македонија“ во Скопје денеска ќе промовирана новата химна на АРМ и новата униформа на баталјонот за Почести

Новата химна на Армијата на Република Македонија и новата униформа на баталјонот за Почести ќе бидат промовирани денеска за време на промената на државното знаме на големиот јарбол на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

На јавната промоција ќе присуствуваат Началникот на ГШ на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески, заменик-началникот на ГШ на АРМ генерал-мајор Насер Сејдини и командантот на Здружената оперативна команда бригадниот генерал Методија Величковски.

Колоната на АРМ составена од припадниците на баталјонот за Почести и оркестарот на АРМ ќе се движи од пред Собранието на Република Македонија, преку порта „Македонија“ до плоштад „Македонија“, каде ќе се одржи промоцијата на химната на АРМ и новата униформа.Статијата е прочитана 871 пати.

Испрати коментарБомбашот од Бургас е поранешен притвореник од Гвантанамо?
Георгиевски ја обвини МПЦ за паганство
Ромпуј на Јахјага
Исплатени субвенциите за 2011 година
Потона ферибот - стотина исчезнати
Пироман од инает го запалил Патенино
Црна Гора очекува покана за членство во НАТО
„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци
(ФОТО) Туристички автобус за панорамско разгледување на Скопје
Граѓаните охрабрени да пријавуваат семејно насилство
Рамазанска порака од поглаварот на ИВЗ
Критики за бугарските служби по атентатот во Бургас
Сочувство од Попоски до шефот на израелската дипломатија
НАТО и ЕУ го осудија терористичкиот напад во Бугарија
Битолчанец ја прегазил сосетката
Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан
Бугарското МВР објави фотографија од потенцијалниот самоубиец
Огнен пекол во Грција
Иранската телевизија ги отфрли како смешни тврдењата за вмешаност во нападот
(Обновено) Се уште активни пожарите во Мариово и на Кожув
Ципрас - Владата л��же дека нема нови мерки за штедење
Руски милијардери го откупуваат уделот на БП во ТНК-БП
Израел е соочува со бран терористички напади
Cончево и ветровито
Нетанјаху го обвини Иран за експлозијата во Бугарија
(ФОТО) Промовирани новата химна на АРМ и униформа на баталјонот за Почести
Убиен сирискиот министер за одбрана
Пропадна изборот на претседател на Врховниот суд
(ФОТО) Седуммина Израелци загинаа во терористички напад во Бургас
(ФОТО) Црвенковски и Тачи договорија техничка соработка
Иванов очекува пораки од Бан Ки Мун
Убиецот од Неготино во притвор
Пет фирми во трка за тендерот за полициски возила
Германскиот ВАЦ тајно ја продаде „Политика“
(ФОТО) Вершбоу - Македонија сакаме што поскоро да ја видиме во НАТО
За Сребреница виновен Советот за безбедност на ОН
Најбараниот нацистички злосторник уапсен во Будимпешта
(ФОТО) Македонија посветена на заложбите за членство во НАТО
Груевски бара од иселениците да инвестираат во Македонија
Груевски бара од иселениците да инвестираат во Македонија
Радовишанец силувал 19-годишна девојка
Заталкан куршум завршил на тераса во гостиварски ресторан
Промената на косовските граници ќе предизвика тензии
Црногорскиот наркобос Шариќ избегал во Јужна Америка
Влада - Работното време од 8
Писмо од Вељаноски до претседателот на грчкиот Парламент
Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид
Николиќ ја гарантира безбедноста на Тадиќ
Заменик-генералниот секретар на НАТО во посета на Македонија
Cончево со мала до умерена oблачност
(ФОТО) „Среќни вести“ му донесе нов дом на Јовица Митиќ
(ФОТО) Се уште активни пожарите во селата Патетино и Разловце
Атина молчи за агендата на Нимиц
Телата на загинатите стружани ќе бидат пренесени дома
„Бунарџик“ меѓу 50-те најдобри слободни зони во светот
Три девојки повредени на свадба во Тетово
Кривопаланчанец ја силувал малолетната внука
ЕУ ја поздравува идејата за формирање на балкански Бенелукс
Мешалка за тесто му откина рака на пекар во Скопје
Груевски - Има прогрес во Претпристапниот дијалог
Анкета за оценување на услугите на Градот Скопје
Ѓорѓиев - Почнува концесионирањето во здравството
Нацртот на ГУП-от на интернет
Почнува примената на новиот Закон за лустрација
(ФОТО) Неготинец ја убил мајка си и ја фрлил во контејнер
Млада Србинка се удави во Охридското EзероС.Малински, 18.07.2012 15:49:23
Повеќе ми личи на бугарска гарда,дали дизајнерот е од Софија или од некој бугаромански изрод?
Весна.С. од Прилеп, 18.07.2012 15:59:51
Старите униформи на гардистите се многу поубави сега личат на бугарски војници-ГОЛЕМА СРАМ И ПОНИЖУВАЊЕ ЗА НАС МАКЕДОНЦИТЕ
Kharn, 18.07.2012 16:44:26
Чудно ми е што ли ке пеат:Шуми Марица, или Аспарухов меч
aleks, 18.07.2012 17:21:07
Super se, sto sakame nie samo izmisluvame neprijateli mesto da ziveeme so sosedite
mite, 18.07.2012 17:44:20
не се овие Македонски униформи........овие се ЧУЖБИНСКИ, од чедата на Михајлов и Александров.......... разочаран сум како Македонец...............
Makedonec, 18.07.2012 17:57:11
Mozat slobodno i vo Sofija da marshiraat ke im dadat aplauz za shirenje na veliko tatarskite idei.
daskalot, 18.07.2012 19:40:57
E Nospal, da se skoluvase vo Bugarija i ke te razberev no vaka ne si mi jasen. I ako odime po kontinuitet, prvite uniformi bea Komitski gordost na Makedonija. Vtorite Bugarski na Bugarskite policiski Fasisti koj go teroriziraa MAkedonskiot narod, i da ne ne zacudi ako slednite bi bile onie na ONA....

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР
Брајант не може да замисли да не освои злато
Трудница на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |