Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.02.2013, 16:22
На Харадинај му е одземена титулата почесен граѓанин на ТетовоДиректорот на Инспекторатот за локална самоуправа, Ванчо Шехтански, ја поништил одлуката на Советот на Општина Тетово со која Рамуш Харадинај беше прогласен за почесен граѓанин на Тетово. Шехтански донел поништувачка одлука и веќе ја потпишал, а како што изјавил за телевизијата Канал 5, во законски предвидениот рок ќе биде и објавена.

Одлуката на Советот на Општина Тетово Рамуш Харадинај да биде прогласен за почесен граѓанин на Тетово беше донесена по предлог на градоначалникот Сади Беџети. Но, одлуката беше изгласана без Бадентерово мнозинство, во отсуство на македонските советници и за неа гласаа само советниците Албанци.

Статијата е прочитана 3754 пати.


Испрати коментар„Виз Ер“ сака да лета од Скопје до Дубаи
Во „опелот“ пронајдена ДНК на обвинет во случајот „Монструм“
СДСМ останува на последниот предлог
Продолжува штрајкот на аеродромите во Германија
Обвинителот најде и умисла во случајот со тенковските делови
Лозарите се договорија со винарската визба „Винеја“
НАСА следи астероид што денеска ќе прелета крај Земјата
Руските научници предупредуваат на нов удар од метеор
ВМРО-ДПМНЕ го одби Црвенковски и врати со контрапредлог
Битолскиот полициски портпарол во трка за Ресен
Засега не се обелоденува новиот изглед на Универзалната сала
Граѓаните сакаат чесни градоначалници
Во плински боци сокриени 14,5 килограми марихуана
Пад на прометот во индустријата
(ВИДЕО) Повеќе од 500 повредени oд метеорски дожд над Урал
Црвенковски предлага локални избори на 28 април
Филе ја откажа најавената посета на Скопје
Ограбена црква во гостиварското село Здуње
Три лица уапсени во Британија за скандалот со коњско месо
Наградени најдобрите фотографии и новинарски производи за АРМ
Арифи и Бејта поднесоа оставки
Ховит најави одложување на гласањето за извештајот за Македонија
Од Вардар извадени два трупа
СДСМ ќе учествува на избори ако се одложи рокот за кандидирање за 10 дена
ВМРО - ДПМНЕ не прифаќа ултиматуми за локалните избори
(ВИДЕО) Над 400 повредени од метеорски дожд во Русија
Груевски се сретна со известувачот Ричард Ховит
Рубин - Прашањето за името не е нерешлив проблем
Сообраќајот на патот Катланово-Велес по една лента
Викторија Нуланд на местото на Филип Гордон
СДСМ незадоволен од одбивањето на инцијативата на АМАН
Ховит како рамо за плачење
Санино бил очаен, но не се откажува
Македонија пред украинските бизнисмени
Универзална сала ќе се урне до темел и одново ќе се гради
Мигранти од Мали и Сенегал се криеле во воз
„Нинџа“ има алиби дека не пукал во сведокот од „Детонатор“
„Макс ТВ“ има 70.000 корисници
Иванов очекува позитивен одговор од опозицијата
Демократскиот сојуз повикува на лидерска средба
За една недела нови 2.400 заболени од грип
Закроени лозјата во Тиквешијата
Нелегален имигрант се самозапали на аеродромот во Рим
Аврамопулос со Бан Ки Мун, Самарас со Обама
Нема траги од радијација по севернокорејската нуклеарна проба
Попоски - Неодговорното однесување ја загрозува европската агенда
Извештајот за „Пошта“ в недела на Влада
Оворена НОКИА лабораторија за мобилни технологии на ФИНКИ
ВМРО-НП - Зошто премиерот молчи за замрзнатите сметки на Субрата?
ЕУ, НАТО, ОБСЕ и САД бараат итно да се реши политичката криза
Ховит на местото на парламентарното насилство
„Фигаро“ - Турбофолк скандал во Бугарија
Иванов на традиционално закројување на лоза во струмичкото
Нема договор за парламентарни избори
Авион со навивачи се урна во Доњецк, петмина загинати
Ховит - Сликата за Македонија е усложнета
Казна од 1000 евра за непријавен работник
Иницијативата на АМАН не доби поддршка во Собранието
Груевски - Случувањата во парламентот да се решат низ дијалог
Георгиев - Без парламентарни, не одиме на локални избори
Вештаците сведочеа за „Монструм“
Нова месна афера во Британија - свинско наместо говедско
За Даблин напредок околу името мора да има
Акционерски друштва злоупотребувале средства на ФПИОМ
Квалитетот на производите ќе биде услов за субвенции
Димовски - „Винеа“ мора да ги исплати винарите до 30 април
Затвор за местење натпревари
Kастро се жали од тешкотиите на староста
Скотланд Јард уапси уште шестмина новинари за аферата со прислушување
Бенедикт Шестнаесетти - Свесен сум за тежината на својата одлука
СДСМ нема да учествува на локалните избори
Рекордна загуба на „Пежо Ситроен“ во 2012 година
Асанж се кандидира за парламентарните избори во Австралија
Милановиќ му одржа лекција на Борисов
Јакнењето на американската средна класа приоритет за Обама
Тешка сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп
Марк Леонард - Грција и Кипар се однесуваат деструктивно на Балканот
Ликвидиран полицаецот-убиец од Лос Анџелес
Усвоен изменетиот Деловник
Санино даде рок до денеска да се реши кризата
Цел Брисел во Македонија
Пожар во трафостаница во Тетово, нема повредени
Чекреџи - Со враќањето на ДДВ ќе се намали проблемот со неликвидноста
Потребна е платформа за женско претприемаштво
Одобрени помалку лекувања за странство
ВМРО-ДПМНЕ - Неосновани обвинувањата од опозицијата за УЈП
„Кроација осигурување“ ќе ја плати штетата од пожарот
Секој трет млад човек во ЕУ не може да си најде работа
Груевски - Нема договор за парламентарни избори
Македонец спасил девојка во сообраќајка
Кој ќе го наследи папата?
Државата ги намали обврските кон компаниите за 72,4 милиони евра
Елизабета Чингаровска нов претседател на КХВ
СДСМ - УЈП го штити криминалот и корупцијата
Потпишан меморандум со УКЛА за обука на медицинари
Кампања - Безбедна храна за сите возрасти
Македонија да демонстрира внатрешно единство
Силното евро предизвикува загриженост во Унијата
Никола Ѓурѓај повторно избран за претседател на „Илинден“
Хрватска во ЕУ, овчарите по диплома
Сомнителното млеко од „Дукат“ не е во промет
(ВИДЕО) По оставката на папата, гром удри во базиликата Свети Петар
Волерс - Политичките несогласувања да се решат во интерес на државата
Владата на Мали размислува за мировна мисија на ОН
„Нова димензија“ во истрагата за трговијата со органи во Косово
Обама - Нуклеарната проба на Пјонгјанг е закана за меѓународниот мир
Иран ќе дозволи инспекција на воени бази
Трета нуклеарна проба на Северна Кореја
Евтината струја ќе се враќа со референдум?
Актерката Беличанец изненадување на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода
(ФОТО) Голем пожар пеплоса шест дуќани на Бит-пазарarben, 14.02.2013 18:01:00
ne e vazno deka vie ste go zemale titulata pocesen gradjanin ,najvaznoto e deka on ima dobieno titula pocesen gradjanin na tetovo i on uvek ce bide pocesen gradjanin na tetovo za sekoj albanec vo tetovo i vo cela makedonija ,,,,
kojco, 14.02.2013 18:11:41
Uste edna golema LAGA na vlasta, i za ucilistata vo Cair rekoa za 8 dena ke bidat simneti tabli a sega veke 5 meseci nikoj ne ni pomisluva na toa. Haradinaj ke si ostane pocesen gradjanin na Tetovo a mozebi toa ke se sluci i so Gostivar,Debar i drugi.
Mark, 14.02.2013 19:58:06
Bravo Sehtanski *vojvodo*, junak si ti (ama sefot ic ne ti e, neli)! A ovaa tvoja *odluka* ke trae kolku i denesniov vesnik, do utre..isto kako i vo slucajot so tablite na skolite vo Cair - ili spomenikot na Hasan Pristina, taka?
nezdrela rabota, 14.02.2013 21:13:14
Ova e svadba po tapani.Rabotata e svrsena,a simbolicnosta pocesen gragjanin e nepopravliva.Realnosta e segasnata vlada ne moze da se spravi so ovie problemi i da izlezeme od momentalniot kjorsokak da im go dademe stolot na drugi lugje.Ova e samo kupuvanje vreme.
Secko, 14.02.2013 21:27:48
Ako ti se odoglavi konjot,mozes samo da trcas po nego, a toj ke igra i tesko pak ke go vpregnes !! Sto sega kazuva g-dinot Sehtanski, veke prethodnite kazaa sto se sluci so ucilistata!! Ako namerata za dodeluvanje na titulata pocesen gradjanin na haradinaj bese odnapred poznata, zosto togas ne se reagirase da se spreci takviot naludnicav cin?? Sto mislite,kolku istomislenici ima sto mislat isto kako onoj prviot komentator-arben? Vi kazuva li nesto pogovorkata na pocetokot od komentarov???
skopijanec, 14.02.2013 22:03:15
lele sto znaqat izborite,site znaeme deka ti ako mozes najdobar prijatel ke mu stanes na ramush,abe i ti i tvojot grujo sakate so sila da stanete diktaktori ili nekoi patriot ama ne ve biva, gaba
Ljubotan Trade Name, 15.02.2013 00:52:50
Kakvia gluposti ni servira ovoj Sehtasnski,pa i samoto prezime nee tetovsko! Tetovo, e Pocasen Grad na site Albanci na Balkanot,mnogu povece od Pristina.Tetovo e prvata Albanska perjanica uste za najstrogiot zakon za Iredentizam.Gi znam site tetovski-Prizrenska Liga Albanci, sto bea po zatvorite,Srpskite zatvorenici,kako i VMROskite zatvorenici,od Idrizovo do Carina na Prespa i nazad do prokopot na zeleznickite tuneli Skopje- Tetovo! tamu bea Pet vrsti Zatvorenici; Albanci,Srbi,Bugari,Anti komunisti i najmalku sitni kriminalci! Prvite Cetiri, interesno, bea sojuz kako eden klub. Site od tie Cetiri Zatvorenici,posle robianeto ni bea gosti vo nasiot Dom! Stipjani,Skopjani,Skopska Crna Gora. Veljesani,Bitolcani,Strumicani,i veruvale il ne ;Site bea so visoko akademsko obrazovanide. Pamtam troica bea Doktori na nauka eden Hajdenberg,a dvajca bea Sorbonski Dr.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 10°C, Мин: -2°C

Недела
Претежно облачно
Макс: 9°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Повеќе од 500 повредени oд метеорски дожд над Урал
Дождот од метеорски остатоци денеска падна над руската Челјабинска област во реонот на Урал...
(ВИДЕО) Сто најдобри песни на сите времиња според „Ролингстоун“
90.The Five Satins, „In the still of the night“
Автор: Fred Parris; продуценти: The Five Satins; објавена: септември 1956 година, „Стандорд“
Водителскиот бард замина во легендите
Миќа Орловиќ, ненадминлив доајен што ја одбележа медиумската сцена на бивша Југославија, почина завчера во Белг��ад во 79...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |