Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
08.08.2012, 10:42

Динамо Киев и БАТЕ Борисов се пласираа за баражите од Лигата на шампионите

Екипите на Динамо Киев и на БАТЕ Борисов постигнаа победи на гости во реванш натпреварите од 3.коло од квалификациите и со тоа изборија пласман за баражите

Екипите на Динамо Киев и на БАТЕ Борисов постигнаа победи на гости во реванш натпреварите од 3.коло од квалификациите и со тоа изборија пласман за баражите во Лигата на шампионите. Динамо Киев и во вториот натпревар го победи Феенорд, со 1:0 (вкупно 3:1), а македонскиот репрезентативец Горан Попов кај победничката екипа го одигра целиот натпревар.

БАТЕ Борисов екипа која во претходното коло го елиминира македонскиот првак Вардар, на гостувањето го совлада унгарски Дебрецин со 2:0 или вкупни 3:1 за шампионот на Белорусија.

Денеска се играат реванш натпреварите и на уште 12.терени: Дуделанш – Марибор (1:4 прв натпревар), Нефчи – Ирони (0:4), Хелсингборг – Сласк (3:0), Екранас – Андерлехт (0:5), Хелсинки – Селтик (1:2), Либерец – Клуж (0:1), Базел – Молде (1:0), Васлуј – Фенербахче (1:1), Бриж – Копенхаген (0:0), Динамо Загреб – Шериф (1:0), Панатинаикос – Мадервел (2:0) и Партизан – АЕЛ (0:1).


Статијата е прочитана 519 пати.

Испрати коментарБолт без конкуренција
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 12.ден
Голем интерес за Параолимписките игри во Лондон
Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“
Три златни медали за Американците на атлетските натпревари
„Дрим тимот“ забележа уште една победа
Ниту еден медал за Американците во бокс!
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 11.ден
Олимпискиот шампион го совлада светскиот првак во четвртфиналето
Бразил – Мексико во финалето
Пирсон на 100 метри со пречки победи со нов олимписки рекорд
Реприза на Пекинг за Лиу Ксијанг
Хрватска и Србија на првите места во групите
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 10.ден
Исланд и Хрватска без загубен бод во четвртфиналето
Исинбаева остана без златен медал
„Дрим тимот“ ја мина и Аргентина
И дрим-тимот на допинг-контрола
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 9.ден
Џудистка претепа гледач кој фрли шише пред почетокот на финалето на 100 метри
Белорусија шампион на ЕП во кошарка за јуниорки
(ФОТО) Болт е најбрзиот човек на планетата
Најголемата ноќ за британската атлетика
Светски рекорд на Пендлтон во спринт
Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Американскиот „Дрим тим“ се намачи со Литванија
Последен пливачки ден со два светски рекорда
Ефремов со најдобар резултат во кариерата
Френклин до злато со светски рекорд
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Ристеска 43. на 400 метри
Рекордна победа на американскиот „дрим тим“
САД и Кина во „војна“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 32°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Болт без конкуренција
Јамајканецот влезе во историјата на Олимписките игри како првиот атлетичар кој успеал да го одбрани златниот медал во тр...
Три златни медали за Американците на атлетските натпревари
Американците синоќа на атлетските натпревари на три од четирите финални дисциплини освоија златни медали...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 12.ден
По дванаесеттиот натпреварувачки ден 76. држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |