Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
21.12.2012, 14:43
Виланова успешно опериранТито в болница ќе остане најмалку пет дена, а потоа го очекува макотрпен процес на лечење и опоравување, радиотерапија и хемотерапија, што пак би можело да трае шест месеци

Тренерот на Барселона Тито Виланова е успешно опериран, туморот на паротидната жлезда целосно е отстранет.

Виланова в болница ќе остане најмалку пет дена, а потоа го очекува макотрпен процес на лечење и опоравување, радиотерапија и хемотерапија, што пак би можело да трае шест месеци.

Лекарскиот тим на Барселона верува дека нивниот стратег ќе се оправи за два месеци по што се очекува неговото враќање во тимот, до тогаш Каталонците ќе ги предводи заменикот Жорди Роура.

И покрај тоа што повторно минува тежок период Виланова најде време да ги охрабри своите играчи, фановите и сите оние кои што го поддржуваат. „Не треба да се грижите. Бидете уверени дека овојпат не е толку сериозно, цистата се наоѓа на друго место и затоа може полесно да се лечи. Не планирам долго време да отсуствувам од работа, брзо ќе се вратам на клупата на Барселона“, им порача Виланова.

Роналдо нема да се радува на „Олд Трафорд„

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се враќа на местот на успехот. Ждрепката за 8-финалето во Лига на Шампиони ги спои Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, а Португалецот за прв пат од заминувањето ќе игра на „Олд Трафорд“.

„Нема да славам доколку постигнам гол“, е првата изјава на Роналдо по ждрепката кој пред неколку месеци откри дека му недостасува Англија. „И понатаму ќе зборам за Фергусон. Ми недостасува исто како и Манчестер. Поминав одличен период, сите бевме како големо семејство. Благодарение на Манчестер уживам играјќи во Реал. Без нив немаше да станам играч како што сум денеска“, заврши Португалецот.


Статијата е прочитана 642 пати.


Испрати коментарГечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката се��ија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: 0°C

Вторник
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз-Титова Совладетелка (35)
Дали Јованка била параноик.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |