Брoj 2723  сабота, 28 јуни 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
САД сакаат брзо да се формира новата влада

Розмари ди Карло порача дека е многу важно за секоја влада да има консензус за клучните прашања
Семејството Танески ја чека вистината

Сопругата Весна чека истрагата да докаже дали 31 година живеела со монструм
Невработеноста благо се намалува, ама пак сме рекордери во Европа

За четири месеци во земјава се регистрирани околу 4 илјади помалку невработени
ИНТЕРВЈУ
Киро Глигоров, поранешен претседател на Македонија
„Топлификација“ ќе враќа пари ако и' наложи Регулаторна комисија

Жители добиле повисоки сметки за парно и минатиот месец
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Каде ќе летувате:
во странство
во нашите летувалишта
не одам на летување
Вкупно 3517 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Маја Томиќ
Поглед
Билјана Ангеловска
На прва топка
Фарко Шакири
Мислења
Филип Петровски

Verbatim

Шпанија и Германија во борба за алпскиот врв
Во неделното финале во Виена „фуријата“ оди по втората европска круна, а „панцирите“ по четвртата
Втора страница
Само љубовта ги врзува Малешевци за родниот крај
Штулов универзитет од октомври ќе се шири и во Скопје
Бензинска караница
Verbatim
На прво место
Нимиц најави напорно лето за името
САД сакаат брзо да се формира новата влада
Политика
Понижување е други да ни наметнуваат име
На 12 јули Живко Јанкуловски ќе основа партија
Обвинение против Красниќи за изборните инциденти
Македонија
Деновите со дожд ќе донесат мало освежување во Македонија
Битолски НВО повикуваат на бојкот на се' што е грчко
Семејството Танески ја чека вистината
Десетина хектари во Горни Полог спасени од поплави
Рестрикција на водата во Кавадарци
Првичните резултати од матурата се очекуваат во јули
Протест пред грчката Канцеларија за врски
Владата отвора факултети во Струмица
Време
Прогноза
Економија
Невработеноста благо се намалува, ама пак сме рекордери во Европа
Субвенциите да дојдат во рацете на вистинските земјоделци
Нафтата ги урива сите рекорди - надмина 142 долара за барел
Берзанскиот индекс конечно во позитива
Бил Гејтс замина во пензија
Комерцијална банка со нова емисија акции
Хроника
Скопјанки со измама зеле 25.700 евра од бизнисмен
Пронајден машки труп во Нова Битола
Тројца повредени при уривање станбена зграда во Тетово
Демолирал рампа на патарина, оти не го пуштале без пари
Уште еден тетовец жртва на изворот-убиец во Лешок
Момче од Сарај прободено со нож
Пожар во хотел со македонски туристи во Драч
Едиторијал
Плата со просек, живот под просек
Мислења
Од Словенија до Либан
Скопје
„Топлификација“ ќе враќа пари ако и' наложи Регулаторна комисија
Почитувај ја зебрата за поголема сообраќајна култура
Ќе се расчистуваат кејот и коритото на Вардар
Споменик на гемиџиите во околината на плоштадот
Кисела Вода прославува 53 години постоење
Слободните за јули чинат 540 денари
Општина Ѓорче Петров го одбележа патрониот празник
Забава
Кога музиката и љубовта одат заедно
Почнува првиот домашен радиофестивал во Охрид
Овие деца ја градат иднината на Македонија
Писма
Службеничка на која никој не и' може ништо
Парламентарни или - претседателски избори!?
Каков документ ќе прифати премиерот?
Свет
Кабинетот на Берлускони го поддржа законот за негов имунитет
Монструмот од Австрија, Јозеф Фрицл, оди на суд
Северна Кореја демонтира делови од нуклеарниот реактор „Јонгбјон“
Обама ќе и' помага на Клинтон да го исплати предизборниот долг
Русија и ЕУ сакаат да свртата нова страница во односите
Уште 162 милијарди долари за војните во Ирак и во Авганистан
Сакаат да ги скараат Путин и Медведев
Бројот на жители во Германија и понатаму опаѓа
Милошевиќ се' уште на американската „црна листа“...
Култура
Фестивалот на француски филм ќе ја поврзе Франција со Балканот
Драгана Милошевска ја поставува „Дундо Марое“ во МНТ
„Книжевните жезла“ врачени на поетите Србо Ивановски и Љубов Голота
Скапоцен придонес во историјата на македонскиот балет
Премиера на „Мајка и дете“
Изложба, балет и концерт на „Скопско лето“
Презентација на уметници од Данска и од Косово
Спорт
Гетлин и дефинитивно нема да го види Пекинг
Ренова бара гол повеќе од Риека
Шпанија и Германија во борба за алпскиот врв
Шарапова и Родик „попарени“ на Вимблдон
Првиот пик на драфтот, Роуз, во Чикаго
Последниот фудбалски валцер во Виена