22 Дете најдено обесено во потпокрив на куќа во Чајле, Гостиварско
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
22.12.2012, 18:05
Дете најдено обесено во потпокрив на куќа во Чајле, Гостиварско

Малолетно, дете на дванаестгодишна возраст попладнево е донесено во гостиварската болница, каде лекарите констатирале смрт. Од првичните сознанија на полицијата, најверојатно станува збор за самоубиство со бесење.

Од СВР Тетово информираат дека случајот бил пријавен околу 16 часот и 30 минути. Од првичните сознанија со кои располага полицијата, телото на детето со јаже околу вратот, на потпокривот на семејна куќа во селото Чајле го нашла мајката. Таа, набрзо со помош на роднини и соседи го пренела во ургентното одделение во гостиварската болница, но на детето не можело да му се помогне.

Во тек е увид, по што ќе биде појасно како дошло до овој трагичен случај.Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: 0°C

Вторник
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз-Титова Совладетелка (35)
Дали Јованка била параноик.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |