Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
26.12.2012, 17:07

Каролина - лице на новиот календар на „Пелистерка“

Со голема журка во клубот „Колосеум“ завчеравечер беше промовиран новиот календар на „Пелистерка“, правен под палката на Чедомир Поповски и неговата продукција „Блу танг ентертеинмент“. Каролина е главно лице на најновиот календар, каде што преку дванаесет ексклузивни и фасцинантни фотографии асоцира на менување на имиџот, ликот на компанијата„Пелистерка“, која прославува 60 години постоење.

„Годинашниот календар прави ретроспектива на нашиот развој, забележувајќи дека во секој период од своето постоење ’пелистерка‘ била убава, единствена и најдобра, и затоа како синоним оваа година заштитно лице на календарот на ’Пелистерка‘ е Каролина Гочева“, изјавија од компанијата.


Статијата е прочитана 1282 пати.


Испрати коментарКаде за Нова година?
Вкусен агол - Мисирка со сос од кикиритки
Елката-спроти влезната врата
Кам-бек на Васко Форти
„Будење“ - нова песна на Скит Скитара
Што прават
Со долги налани до трикратен балкански првак
За две недели прикажување - 121 милион долари
Јавно му го прости тепањето на Крис Браун
На Божик заедно со Сил

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Петок
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: 0°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (38)
Даријана на Тито – југословенската Мадам де Помпадур.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ФОТО) Нема квалитетен воздух, нема живот
Здружението на граѓани „Гоу грин“ и средношколци маршираа по улиците против неодговорниот однос на надлежните и индустри...
Каде за Нова година?
Угостителите и локалите нудат се' и сешто, но, сепак, примарна задача ќе биде да не останете шворц до наредната плата. В...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |