Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
29.11.2012, 13:17
Челзи никако да даде голЕвропскиот првак повторно одигра 0:0, овој пат против Фулам во Премиер-лигата

Доаѓањето на Рафа Бенитез за менаџер на Челзи не донесе никакво подобрување во играта на „сините“. Напротив, европскиот првак веќе двапати под водство на новиот тренер игра со резултат 0:0, така што ниту против Фулам не успеа да дојде до триумф. Она што е полошо е дека Челзи никако не може да дојде до погодок во противничката мрежа. Фактот што се зачувува својата мрежа не може да дојде до израз бидејќи нема погодок во мрежата на протицните, па Абрамович ќе мора да направи преиспитување на одлуката за бркањето на Ди Матео. Дефинитивно, Челзи има тренер кој е мајстор за 0:0, но уште полошо е тоа што играта која синоќа беше прикажана е далеку од потребното.

Напаѓачите на тимот на Ливерпул и понатаму продолжуваат со лошата игра во нападот односно никако не можат да ја затресат мрежата на своите противници. После ремито во минатиот викенд против Свонси вчера Ливерпул остана без бодови против Ливерпул, а играчите не успеаја да постигнат гол иако средбата заврши со 2:1.

Тотенхем поведе уште во 7. минута преку Ленон. Одличното отворање на средбата беше дополнето и со одличната игра на Бејл кој донесе 2:0. Истиот играч донесе и нов гол на средбата, но во сопствената мрежа овозможувајќи му на тимот на Ливерпул да го ублажи поразот.

Интересниот дуел меѓу Евертон и Арсенал не донесе победник и покрај тоа што средбата имаше интересно отворање. Тео Волкот успеа да ја казни одбраната на домаќинот уште на стартот од средбата. Водството беше одлично за средбата, а домашните израмнија кон средината на првиот дел. Сепак, тоа како да беше с што можеа да сторат на овој дуел бидејќи до крајот никој не беше расположен за голови и мечот заврши со 1:1 и поделба на бодовите.

Статијата е прочитана 529 пати.


Испрати коментарВон пишува историја на снегот во Лејк Луис
Ставрев на Лил - Валенсија
Игокеа го декласираше Партизан!
„Магичните“ мотивирани против Хауард и Лејкерси
Нишкиот аутсајдер го мерка Белград
Вардар про го испушти Магдебург
Поплавата во Боговиње му ги расипа плановите на Вардар
Приведени навивачи на ФК „Ѓорче Петров“
Сите задоволни од ремито во Минхен
Челзи и понатаму очаен!
Бруклин му се поклони на шампионот
(ФОТО) Најубедлив лет на „штрковите“
Уште една победа за Новески со Мајнц во Бундес лигата
(ФОТО) Металург се измачи за осминафиналето
Монтепаски Сиена влезе во фазата топ-16
Преку Шамбери до осминафинале
МЗТ против Шолнок за премин во позитива
Нови порази за Самарџиски и Илиевски
Промоција на Марковски во Скаволини
Резервистите на Спарси го намачија Мајами
Докузовски и Стојановски со порази
Шамбери ќе плати за Кјељце
Вујовиќ има рецепт за Магдебург
Иванов им посака успех на ракометарките на ЕП во Србија
Заре Марковски на клупата на Скаволини
Бензема во јануари на „Стемфорд бриџ“?
Вилја надмина 300 гола во кариерата
Вашингтон ја прекина црната серија
Црвенкоска нов играч на ЖРК Вардар СЦБТ
Во МЗТ нема место за џинови
Лига на шампиони со 64 клуба во 2015 година?
Џорџ Хил го засени Коби
Гол на Новески за Мајнц во Франкфурт
Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот
Металург му наплати на Татран
Пандев се враќа за дербито со Интер
Капело ќе се пензионира во 2014 година
Никси владеат во Њујорк
Најтешка титула за Фетел, најдобра сезона за Алонсо
Од Бразил одрекуваат за Гвардиола
Маскотата за СП Бразил 2014 се вика Фулеко
(ВИДЕО) Милан конечно ја доби „Старата дама“
Барса со плус 11 пред Реал, Меси на минус три од Милер
Бајрамоска прв стрелец на „Турчин куп“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Болт и Феликс најдобри во 2012 година
Паркер ги предводеше Спарси во Торонто
(ФОТО) Фетел третпат светски шампион во Ф1
Вардар го преживеа Турново
„Штрковите“ го прелетаа и Задар
Металург пак го честеше Кјељце

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Облачно

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 6°C, Мин: -6°C

Вторник
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (17)
Тито под притисок да се повлече – Јованка го спасува.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Четири милиони деца-робови во Бангладеш
Многу од деца помлади од 14 години во Бангладеш поголемиот дел од денот го поминуваат работејќи во многу лоши услов...
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
Ретки фотографии во боја, кои даваат поглед на животот во градот додека се тетерави кон војна...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |