Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
08.01.2013, 11:14

Роналдо: Имав сјајна година

Најдобриот играч на Реал Мадрид не очајува дека не го доби признанието за фудбалер на 2012 година

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено понатаму, е реакцијата на Кристијано Роналдо по доделувањето на „Златната топка“ на неговиот конкурент Лионел Меси.

Најдобриот играч на Реал Мадрид не очајува дека не го доби признанието за фудбалер на 2012 година.

- Не сум фрустриран, Меси одлично си ја обавува работата исто како и јас. Сите кои бевме номинирани сме на некој начин победници. Неосвојувањето на наградата не претставува крај на светот и ��реба да се продолжи до напорната работа и амбиции за нови успеси, истакна Роналдо.

На изборот на ФИФА за најдобар фудбалер на 2012 година победи Лионел Меси (Барселона) со 41,6 % освоени гласови пред Кристијано Роналдо (Реал Мадрди) кој освои 23,68 % и Андрес Иниеста (Барселона) со 10,91 % освоени гласови.


Статијата е прочитана 556 пати.


Испрати коментарКатар му нуди 20 милиони фунти на Бекам
Осминафиналето реалност, четврт-финалето желба
Волкот за 32 милиони фунти останува во Арсенал
Мајами и Лејкерси во „минус фаза“
Меси - Би ја менувал „Златната топка“ за триумф на Мундијалот
Се заострува борбата против расизмот на европските стадиони
Вардар ги претстави Фернандез и Да Роча
(ФОТО) Македонија подготвена за големи дела
Гвардиола се враќа во тренерските води
Рајковиќ две и пол години во Работнички
Вашингтон ја шокираше Оклахома
Даскалоски и М. Стоилов отпаднаа за мундијалот
(ФОТО) Меси четврти пат ја освои Златната топка
Истанбул, Мадрид и Токио во трка за организација на ОИ 2020
Рајковиќ и официјално во Работнички
(ВИДЕО) Касиљас ја одби капитенската лента
Раката на Суарез му донесе триумф на Ливерпул
Шлиренцауер најдобар на Новогодишната турнеја
Пандев асистира, Кавани погодува
Македонско знаме на релито „Дакар“
Денвер ја продолжи агонијата на Лејкерси
Кирил Георгиев победник на Божикниот турнир
Македонија со 18 ракометари ќе патува за Севиља
(ФОТО) Будуќност повторно пречка за МЗТ Скопје

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -6°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 3°C, Мин: -2°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (48)
Напуштена и гладна.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |