Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
06.01.2013, 13:48

Депардје го доби рускиот пасош

Француската јавност остро реагираше на најавата на Депардје дека ќе си замине од Франција за да го избегне плаќањето на високиот данок за богати

Францускиот актер Жерар Депардје се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и го доби рускиот пасош.

- Имаа вчера краток состанок во резиденцијата на Путин во Сочи, истакна портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков. Тој потврди дека Депардје го добил пасошот, но не прецизирал дали документот му е врачен за време на состанокот.

Путин во четвртокот му одобри на Депардје руско државјанство, кое познатиот француски глумец го побара кон крајот на минатиот месец во знак на прот��ст поради нападите на кои бил изложен во јавноста поради данокот за богатите.

Француската јавност остро реагираше на најавата на Депардје дека ќе си замине од Франција за да го избегне плаќањето на високиот данок за богати - 75 отсто за годишни приходи над милион евра, воведен од Владата на претседателот Франсоа Оланд.

И додека во Франција го критикуваат неговиот потег и славната глумица Брижит Бардо се закани дека ќе побара руско државјанство доколку француските власти не го спречат планираното успивање на два болни слона.


Статијата е прочитана 723 пати.


Испрати коментар„Депеш мод“, „Рамштајн“, Вотерс, Сатријани во Белград
Почина актерот Драгиша Димитриевски-Шипе
Мекдоналдс ќе прави француски сендвичи
Твитер проценет на 11 милијарди долари
Објавена „Историја на Македонија“ од Павел Шатев
Отворено досието на ФБИ за Мерилин Монро
Бред Пит сака да оди во Кина
Бајките на браќата Грим во Кинотека
Фотографиите на „Битлси“ на аукција
Чарли Шин повторно со „сомнителна“ девојка
Годинава најмногу среќа ќе имаат децата
Руската Република Мордовија го пречека Депардје како херој
„Љубов“ најдобар филм според филмските критичари во САД
По Депардје и Бардо по руско државјанство
Божикниот концерт на „Скопски солисти“ со Нацоски и Таламанка
Пекиншкиот човек бил прекрасен градител
Во Сахара пронајден метеорит стар над две милијарди години
Уметниците се простија од Никола Иванов-Балтон
Концертот за Василица годинава посветен на Верди
Колин Фарел пиел по две шишиња виски
Првата дама на Северна Кореја веројатно се породила?
Депардје стана Русин
Хју Хефнер пак се ожени
Прагот стана мој покрив, а куферот моја адреса
Алаѓозовски, Крајчев и Тоциновски добитници на „Прозни мајстори“
„Скајфол“ заработи една милијарда долари
Данската кралица скептична кон Фејсбук
Се венчаа Бред Пит и Анџелина Џоли
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (42)
„Педесет нијанси сиво“ - најпопуларна книга за 2012
„Смртта на Ерусалим“ во сефардското списание “Лос Муестрос”
Почина сликарот Никола Ивановски- Балтон
Марсеј и Кошице - престолнини на европската култура во 2013
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (41)
(ИНТЕРВЈУ) Готвам, значи постојам и сум сакана
(ИНТЕРВЈУ) Не се плашам од „Метрополитен“
„Шарли Хебдо“ ќе објави „халал“ стрип за животот на Мухамед
Витни Хјустон и „Гангам Стајл“ најбарани на интернет во 2012
Есма и Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на Евросонг
Годинава имавме три филма во Берлин
Промоција на „Осмото светско чудо“ во Белград
Отворена изложбата „Археолошка Македонија 2012“
Поддршката на македонскиот роман е нула
Витни Хјустон убиена од дилерите поради долг?
Мјузикл за Тоше Проески
Каролина - лице на новиот календар на „Пелистерка“
Фотографии од „Твитеркалендар 2013“ на продажна изложба
Проектот „Љубојна брас фантази“ сега и на ЦД
Новогодишен гала-концерт на Филхармонијата
Адел го заштити нејзиното име
„Јадро“ го брани демократскиот социокултурен простор
Се обновува Драмската програма на Македонско радио - Радио Скопје
„Ангелите“ голи за шпанскиот „Вог“
Во „Мала станица“ изложуваат шест автори
„Фрик фестивал“ со гости од Белград
„Битлси“, Џегер и Бекам може да завршат на банкнота од 10 фунти

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -9°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 0°C, Мин: -9°C

Среда
Делумно облачно
Макс: 1°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (46)
Амбициите на Даријана.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Фељтон |