Број 3044  петок, 24 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Образование
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

На Македонија и' треба
реформски спринт за датум

Пресметка на Љупчо Георгиевски и Пауновски

За Георгиевски, и Љубен Пауновски е дел од „големото бугарофилско крило на ВМРО-ДПМНЕ“
Кризата го изеде туризмот во Охрид

Концесионерите на плажите бараат итна помош од државата за да се спаси сезоната од целосно фијаско
И годинава ќе има проблеми во „Прохор Пчињски“

„Тоа се црковни работи и не можеме да се мешаме“, му одговори српскиот премиер Цветковиќ на Груевски
5 ПРАШАЊА
Стерјо Зиков, разрешениот скопски обвинител
Трајановски ќе го прави Скопје како Париз
Бесплатен англиски во пакет со силиконски гради за чешките сестри
Хрватска воведува кризен данок и го зголемува ДДВ
Со автопат прават „Голема Албанија?“
Најди! во Утрински
Анкета
Дали треба референдум за името:
да
не
Вкупно 12220 гласа
Нашите студенти и европските факултети

ЕДИТОРИЈАЛ
Нина Нинеска - Фиданоска
Си велам...
Ерол Ризаов
Поглед
Димитар Чулев
Без ракавици
Јосиф Ќурчиев

Македонската лига на 96. место во светот, на 43. во Европа
Додека се крие од нашата полиција, Нацист напаѓа жандарми во Србија
Втора страница
Чашка надеж во Богородица
Verbatim
На прво место
На Македонија и' треба реформски спринт за датум
Пресметка на Љупчо Георгиевски и семејството Пауновски
В година стратегија за заштита од горештини
И спикерот поклопен од премиерот
Тарчуловски не доби привремен отпуст
Македонија
Плажите во Преспа на удар на инспекциите
Тетовци уште долго ќе чекаат на шарските води
Прилепски рибари уловија сом капиталец
На позитивната листа нема нови цитостатици
Кризата го изеде туризмот во Охрид
Економија
Владата ќе штеди и на промоциите за инвестиции
„Џонсон Мети“ ќе произведува во август
Кризата не му може ништо на „Те-То“
ИМБ демантира дека ги уценува фармерите со ниски откупни цени
Скусување и во првата класа
Хрватска воведува кризен данок и го зголемува ДДВ
Компаниите и банките со профити во вториот квартал
Рекордно низок промет на Берзата
„Меркатор“ преку „Туш“ влегува во Македонија
Хроника
Додека се крие од нашата полиција, Нацист напаѓа жандарми во Србија
Скопјанец уапсен поради изнуда
Притвор поради измама со кредитни картички
Совозач загина во сообраќајка
Судењето за „Изгрев“ ќе почне на 24 август
Фатени тинејџери поради кражби
Рафал од бес поради ќерката-бегалка
Едиторијал
Власта и бизнисот во различни светови
Анализа
Меѓу славното минато и светлата иднина
Мислења
Куме, изгоре ти ќесе!
Скопје
Трајановски ќе го прави Скопје како Париз
И трафиките кај „Лотос“ ќе отидат курбан поради ширењето на „Илинденска“
Топлификација по грешка два пати наплатува стари сметки
Пајакот собира неправилно паркирани возила во Гази Баба
Забава
„24“ - најгледана серија на сите времиња
Близнаците ќе ги одгледува сама
Осумчасовен концерт во Охрид со мак-ѕвездите
Писма
До кога едни ќе пишуваат учебници, а други ќе се потпишуваат како автори?
Кој се исплаши од Нимиц?
Еднонасочна, а делумно двонасочна улица
Свет
Пакистанските Талибанци тврдат дека нивниот лидер е жив
Хилари- Пјонгјанг нема каде да оди
Со автопат прават „Голема Албанија?“
Ракетата го потопи конструкторот
Викендот во Алжир ќе биде во петок и сабота
Италија ужива во мегаскандалот со Берлускони
Бесплатен англиски во пакет со силиконски гради за чешките сестри
Цане Суботиќ наредил девет убиства
Исланд аплицираше за влез во ЕУ
Се покајал дека работел против Британија
Јадранка Косор најави разговори со Пахор
Патничка му преведувала на пилотот
Дожд во Лима по четири децении
Лубеници во облик на пирамиди
Култура
Концерт на дуото Мехмети и изложба на „Охридско лето“
Филмска вечер со Иван Митевски-Копола
Податоци за литургија откриени во црква од 6 век во Коњух
Голем број настани посветени на младите уметници
Спорт
Американците пресилни за Македонија
Валуев против Британецот Хаје во ноември
Мечот Типсаревиќ - Хернандез наместен?
Ферари почна да дели откази
Претседателот на „Македонија ЃП“, Николовски, поднесе оставка
Македонската лига на 96. место во светот, на 43. во Европа
Чешка ги фрли во очај младите надежи
Браќата Шлек на подиум
Србија пресилна за САД, 16. годишен Кубанец ја сопре Аргентина
Фудбалски вести