Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
30.12.2012, 10:16

Втор по ред пораз на Мајами

„Жешките“ претрпеа убедлив пораз на гостувањето кај Милвоки од 19 поени разлика

Кошаркарите на Мајами втор натпревар по ред на гостувањата не успеваат да постигнат победа, откако ноќеска беа убедливо совладани со 104:85 од Милвоки. Решавачката разлика Милвоки ја направи во последната четвртина која ја доби со 35:14 и стигна до победа, иако на крајот од третиот период Мајами водеше со 71:69.

Преглед на резултатите на ноќеска одиграни натпревари во НБА лигата: Милвоки – Мајами 104:85,Шарлот – Њу Орлеанс 95:98, Атланта – Индијана 109:100, Орландо – Торонто 88:123, Бруклин – Кливленд 103:100, Чикаго – Вашингтон 87:77, Мемфис – Денвер 81:72, Хјустон – Оклахома Сити 94:124, Минесота – Феникс 111:107, Портланд – Филаделфија 89:85 и Голден Стејт – Бостон 101:83.

Вечерва се играат четири натпревари: Детроит – Милвоки, Далас – Сан Антонио, Сакраменто – Бостон и Лос Анџел��с Клиперс – Јута.

Пласман Источна конференција: Мајами 20-8 (победи-порази), Њујорк 21-9, Атланта 19-9, Милвоки 16-12, Чикаго 16-12, Индијана 17-13,...

Пласман Западна конфренеција: Лос Анџелес Клиперс 24-6, Оклахома Сити 23-6, Сан Антонио 23-8, Мемфис 19-8, Голден Стејт 21-10,...

Статијата е прочитана 187 пати.


Испрати коментар„Штрковите“ фаќаат залет за Будуќност
Волкот останува во Арсенал!
Мајами едвај го мина Орландо
Серена сака да ја надмине Еверт
Финална глазура за мундијалот
(ИНТЕРВЈУ) Големо НЕ за враќање во репрезентацијата
И Пипан во игра за селектор на Македонија
Саудијците преслушани на првиот тест
Арсенал - Њукасл 7
Наковска-Бикова без конкуренција
Ибраими најдобар странец во Словенија
Роналдо и Мурињо во Манчестер јунајтед?!
Саудиска проверка за сениорите
(ФОТО) Ибраими и Стјепановиќ горди на признанијата
Антиќ добар, Олимпијакос поразен
Липи не доаѓа во Реал Мадрид
Челзи со долгорочен договор за Бенитез
Клиперси со 15.победа во серија
Година во знакот на Тодор Гечевски
Ѓаволски тешка победа на Јунајтед
Ибрахимовиќ повторно најдобар во Шведска
Попов се повреди на мечот со КПР
Ибраими македонски фудбалер на годината
Фетел спортист на годината во Европа
Шарлот го претрпе 16.пораз по ред
УЕФА ги обжали своите казни за Србија и Англија
Надал не игра ни во Абу Даби
Тестови со Грција и со Шпанија пред Евробаскет
Челзи се откажа од Фалкао и се сврте кон Вилја
Роналдо за 145 милиони евра во Манчестер јунајтед?
Хорнер го фали „херојскиот дух“ на Ред бул
Мајами божикно разиграни
Илиевски на местото на Бабунски?
Реал бара голман за следната сезона?
Снајдер ги договори личните услови со Тотенхем
На Кубица му недостасува Формула 1
Леброн се прости од забивањето
Кире Лазаров од утре во Пореч
Надал не очекува да биде фит пред март
Лион и ПСЖ со по три гола до нови три бода
Новицки се врати, Далас декласиран
Челзи ја потопи Астон Вила
Фергусон
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно опериран
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката серија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Вторник
Ведро
Макс: 5°C, Мин: -3°C

Среда
Сончево
Макс: 8°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Фељтон Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (41)
Разговор во шест очи.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ФОТО) Светот ја пречека Новата 2013
Милиони луѓе се собраа за пречекот на Новата година 2013 на плоштадите ширум светот...
Времеплов на опти��истот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое ...
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |