Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
03.04.2012, 16:16

Ќе добијам уште еден автомобил

Тони Спасеноски од Ѓорче Петров, Скопје е добитник на вториот Цитроен Ц1 од играта на среќа Експрес лоз „Среќни вести“

Родителите на 29 годишниот Тони Спасеноски од Скопје испратиле на негово име коверт со пет недобитни лоза за играта на среќа „Среќни вести“, но заборавиле да го известат. Сепак, среќните вести стигнаа до Тони.

Тони Спасеноски од Ѓорче Петров, Скопје е добитник на вториот Цитроен Ц1 од играта на среќа Експрес лоз „Среќни вести“. Среќниот коверт го извлече Натали од препоплниот сад со пристигнати коверти на Џамбо Бинго на Канал 5.

Тони беше затечен од информацијата дека добил автомобил. Неговиот татко испратил коверт со пет недобитни експрес лоза „Среќни вести“ но заборавил да го информира дека неговото име е вметнато во ковертот.

„Навистина сум изненаден. Добивката не ја очекував но пресреќен сум што е мој Цитроенот Ц1. Моите родители редовно читаат Дневник, Вест и Утрински весник и редовно играат игри на среќа. За „Среќни вести“ одлучија секоја недела ковертите кои ги испраќаат да бидат на мое име или на име на моите ��ве сестри. Овојпат среќниот извлечен коверт беше со моето име. Им благодарам на моите родители, на Државна лотарија на Македонија како и на Медиа Принт Македонија за оваа прекрасна добивка“.

Автомобилот сега за сега ќе го вози Тони, но набргу неговата сестра Кате ќе седне зад воланот. Нивниот татко сепак ни порача дека нивната среќа тука не запира: „Ќе ви земам јас уште еден автомобил! Продолжуваме да играме.“

„Сакам да им порачам на сите да ги читаат дневните весници Дневник, Вест и Утрински весник, да играат Среќни вести, да испраќаат пликоа за да можат како мене да добијат автомобил или некоја друга добивка“.


Статијата е прочитана 1626 пати.

Испрати коментарВелигденски концерт во топла атмосфера, но со многу дилеми
Премиера на „Генетика на кучињата“
„Хамлет машина“ и „Човек во ходникот“ на „Танц-фест“
Почина креаторот на „Порше 911“
„Црно енд бело Србија“ во МСУ
Промоција на „Сите тие краеви“
Драгана Мирковиќ донираше 5.000 евра на фондацијата „Тоше Проески“
Овации за холандските танчари на „Танц фест“
Кумановскиот бенд СИЗ во живо на Стотројка
Хју Грант ја прекинува актерската кариера
Вечерва голем Велигденски концерт
Кемал Монтено мора на трансплатација на бубрег
Транссексуалка вратена во изборот мис на Канада
(ФОТО) „Џез и мода“ во амбасадата на САД
Пронајден најстариот жичан инструмент
Денеска сончево и потопло време
Модниот викенд стана модна недела
„Џек и Џил“ убедливо најнаграден филм со Златни малини
Среќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Времето денеска- Облачно и дождливо
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Претежно облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |