Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
25.12.2012, 14:17
Притвор од 30 дена за „командант Коки“Скопјанецот Никола Ѓоргиев познат како „командант Коки“ ќе остане 30 дена во притвор со одлука на истражен судија од скопскиот кривичен суд, поради напад на службено лице.

Никола Ѓоргиев во неделата беше приведен од полицијата, наводно, откако претходно нападнал припадник на МВР кој сакал да го легитимира поради брзо возење. Како што потврдија од МВР, „командант Коки“ не само што не сакал да се легитимира, туку се заканувал и на крајот, наводно, го удрил полицискиот работник по глава.

Очевидци пак, тврдеа дека толкму Ѓоргиев бил жртва, односно дека бил брутално претепан. Некои од очевидците на неделните случувања веќе излегоа со тврдење дека Ѓоргиев бил во нивно друштво и дека апсењето уследило по неговото заминување од кафулето „Галери“. (Љ.С.)Статијата е прочитана 2124 пати.


Испрати коментарНа Табановце запленети 1,7 килограми хероин
Опозицијата наместо во Советот, поставуваше прашања пред Прометеј
Иванов даде помилување на 51 осудено лице
(ВИДЕО) Новинарите го исвиркаа Трајко Вељаноски
Попоски - Бојкотот на опозицијата e штетен за државата
Заминувањето на Ас��д не е услов за отпочнување на дијалогот
Шутановац доби кривична пријава
ОМД бара решавање на разликите само преку политички дијалог
Класичните светилки заминуваат во историјата
Жена загина во сообраќајќа на излезот од Охрид
Израел гради нов ѕид на границата со Сирија
Иванов ја врачи годишната награда за најуспешно архитектонско дело
УЈП
Комерцијална банка ја продаде старата зграда и се сели во нова
ЗНМ поднесе претставки до Собранието и до МВР
Од два стана украден златен накит
Во 2013 година без радио програма на Дoјче веле
Мирекс плус е еден од сопствениците на Медиа Принт Македонија
Уште 1.000 потписи до целта на „Аман“
Пријави за двајца учесници во инцидентите пред Собранието
Поповска - Уставниот поредок треба да се чува
Македонски државјанин загина кај Лесковац
СДСМ најави кривични пријави за случувањата во Собранието
Окрупнување на земјиштето за поконкурентно земјоделство
ВМРО-НП - Функцијата претседател е суспендирана
Пензионерите од Центар го осудија нападот на синоќешната блокада
Вељаноски ќе бара одговорност за отстранувањето на новинарите
Првиот црногорски пиштол извезен во Парагвај
Поедноставено до дозволи за транспорт
Индонезија и Мексико нови економски сили за 40 години
Во домашната економија се враќаат 139 милиони евра
Сливот на Охридско Езеро порибен со 6.000 парчиња пастрмка
Светот пие се повеќе пиво
Нов закон за договор во патниот сообраќај
Шинзо Абе е новиот јапонски премиер
Нимиц ќе донесе нови идеи
Виндоус 8 достапен и на македонски јазик
Египет доби нов устав, Морси на тест
Во Кина стартуваше најголемата брза железница во светот
(ФОТО) Опозицијата го блокираше „Рекорд"
Груевски - Бранко е како Гадафи
Грција шокирана од „бокс-демократијата“ во Македонија
МВР - Пратеници од опозицијата ги почнаа инцидентите
Груевски - Жалам за незгодната ситуација со новинарите
Штрајкот на лекарите во мирување
Пократка постапка, но построги критериуми за инвалидска пензија
ЗНМ бара итен одговор кој ги избркал новинарите
Црвенковски - СДСМ ќе организира граѓанска непослушност
ВМРО-НП - Се случија преседани, кои се реткост во светската демократија
Хелсиншки комитет ги осудува случувањата во Собранието
ДУИ апелира да се намалат тензиите
Новогодишен карван на Фондација „Т-мобиле“
Нови пријави во акцијата „Керозин“
Избрани најдобрите трговци за 2012 година
Избрани четири нови врховни судии
Божикна честитка од Груевски до католичките верници
Граѓаните незадоволни од доцнењето на поштенските пратки
Иванов - Вчерашните настани никогаш да не се повторат
(ФОТО) Илјадници христијани во Витлеем го дочекаа Божик
На дел од патиштата одрони и голомразица
Свечена литургија во Католичката црква во Скопје по повод Божик
Виена најуспешен главен град на светот
Двајца пожарникари убиени во Њујорк додека гаснеле пожар
Израел гради нови 1.200 домови во источен Ерусалим
Шпанскиот крал повика на единство против кризата
Се слави Божик по Грегоријанскиот календар
Премиерот Груевски и се обрати на нацијата
Опозицијата го напушти парламентот и излезе на улица
Мнозинството го изгласа буџетот
Полицијата го приведе командант Коки
(ВИДЕО+ФОТО) Инциденти и пред и во Собранието
(ФОТО) Блокада на опозицијата на автопатот Велес – Скопје
Опозициските лидери пред Собранието, драмата се претвора во кризаriki, 25.12.2012 14:49:09
definitivno digam race.nema fajde.da mu e strah na covek na ulica da izleze.pa ova sto se slucuva nema apsolutno veza so nekoja demokratija ili pravna drzava.pa poveke e od OCIGLEDNO zosto ovoj decko go zatvaraat.pa nema li on tatko,majka,deca,familija,sto ke se sekiraat za nego!!??nemat li gref?
aleks, 25.12.2012 16:11:01
niki ti znaes li kolku familii imaat proplakano od ovoj ????
ФЕЛИКС, 25.12.2012 17:57:03
Вакви типови од подземјето треба на долго време да се затворат а по потреба клучот од ќелијата да се фрли,па таму дотичниот нека си го проветри умот зошто тепа полицајци.Инаку Riki дефинитивно имате ,,проблем на везама,,па така за ваша информација тој ти го суреди сопартиецот кога побара внатрешна демократија.Или можеби мислите да Коки и треба така да се однесува оти е дел од јуришниците на ,,нашите,,.
Филип, 25.12.2012 23:49:03
Бидејки вечерта ја поминав на масата до која седеше Коки цела вечер морам ова да го кажам дека Коки не е сигурно човек повеќе кои прави такви бељи ова е партиска монтажа од кујната на вмро. Се надевам дека ќе биде објавен мојот коментар и моето мислење бидејки Коки ми е пријател и мислам дека можам да направам профил на личност на мојот пријател дека тоа ќе ми биде дозволено а за коментарите што се напишани паушално , ги разбирам таква ни е државата диктат.
demokrat, 26.12.2012 00:01:29
Riki definitivno ti imas problem so poimot sto e demokraija. A ako ne ti e jasno sto e demokratija mozes da procitas nekoja kniga
makedonec, 26.12.2012 00:15:59
кажи бе алекс колку фамилии проплакале од овои ,,,кога се кажува нешто се докажува ,,jас би рекол друго сигурно е со бранко и сега аиде у затвор ,,ама неможам да докажам

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 6°C

Магла

Четврток
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: -1°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (38)
Даријана на Тито – југословенската Мадам де Помпадур.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Златниот бизнис на Швајцарија
Четири од најголемите рафинерии за злато во светот се наоѓаат во Швајцарија, каде што се прочистуваат и две третини од з...
Во 2013 година без радио програма на Дoјче веле
Дојче веле на 31 декември 2012 година ќе го емитува својот последен Утрински магазин, со што завршува ерата на радио-про...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |